آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد

آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد

دپارتمان آنالیز آی تی فوتبال (آنالیز بازی لیگ های خارجی) :

به گزارش پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال، در آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد در مرحله پلی اف لیگ اروپا بارسلونا که در مرحله گروهی UCL سوم شده بود میزبان منچستر یونایتد بود و تقابل مربیان دو تیم که هردو به نوعی از شاگردان گواردیولا بودند جذابیت بازی را دو چندان می کرد.

نیمه اول

۱۵ دقیقه اول

بارسلونا بازی را با فورمیشن ۴-۳-۳ شروع کرد که گاوی به عنوان مهاجم چپ دیده می شد و سعی داشتند با تیکی تاکا همیشگی و پاس زیاد به دروازه منچستر برسند و دردفاع هم مارکوس الونسو در کنار کانده زوج خط دفاعی تیم و ارائوخو در دفاع راست مامور مهار رشفورد بود. منچستر با ترکیب متفاوتی پا به میدان گذاشته بود و رشفورد به عنوان مهاجم نوک دیده می شد و در حملات بیشتر در تلاش بودند با ورتیکال پاس توپ را به رشفورد برسانند و سرعت انتقال توپ از دفاع به حمله بسیار سریع و با پاس های بلند شکل می گرفت.

۱۵ دقیقه دوم

برخلاف بازی های گذشته بارسلونا پاس های زیادی با توالی زیاد دیده نمی شد و همین طور منچستر هم به خوبی مرکز زمین را توسط کاسمیرو و فرد در اختیار داشت و در محوطه بارسلونا  pressure on the ball را انجام می دادند و با گرفتن توپ و خلاقیت بازیکنان تکنیکی سعی در ایجاد موقعیت داشتند و سرعت بازی هم نسبتا کم بود.

۱۵ دقیقه سوم

همانند قبل بازیکنان بارسلونا به راحتی توپ را از دست می دادند و بیشتر توپ در میانه میدان دیده می شد و تاکید به استفاده از سمت چپ حمله با همکاری گاوی و البا بود. و بازیکنان یونایتد هم همان نقشه هارا در پیش گرفتند.

آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد

نیمه دوم

۱۵ دقیقه اول

سرعت بازی نسبت به نیمه اول خیلی بیشتر شده بود و دو تیم هم بیشتر رو به استفاده از بازی مستقیم و ارسال ها آورده بودند و بارسلونا توانست از کرنر به گل اول برسد؛ در ادامه منچستر تاکید به ارسال پاس های نفوذی توسط فرد و فرناندز برای رشفورد داشتند که توانستند به گل تساوی برسند و ضعف و جا ماندن الونسو هم کاملا مشهود بود.

۱۵ دقیقه دوم

منچستر یونایتد فشار بر روی توپ و پرس از بالا را انجام می داد و منجر به Turn over توسط بازیکنان بارسلونا می شدند به ویژه به کمک فرد و با هافبک های منچستر چندین مرتبه با پاس های نفوذ توانستند خط های تشکیل شده بارسلونایی هارا بشکنند (lines break) و سرعت طراحی حملاتشان بسیار سریع بود و بارسلونایی ها هم کماکان پاس های اشتباه شان زیاد بود و نمی توانستند به درستی بازی سازی کنند.

۱۵ دقیقه سوم

بارسلونا از ارسال مستقیم رافینیا به گل تساوی رسید و منچستری ها هم در ادامه در حملات تنوع زیادی داشتند. با ورتیکال پاس فشار و پرس بر روی توپ  و Turn over پاس های نفوذ برونو و فرد، ضد حملات و ارسال برای رشفورد که همگی موقعیت های خطرناکی بر دروازه بارسلونا ایجاد می کرد. ژاوی با آوردن کریستنسن و بالده توانست به خط دفاعیش کمی نظم بدهد. بالده در حملات هم باعث پیشروی بهتر نسبت به قبل شده بود. بارسایی ها سعی داشتند با بردند توپ به پشت محوطه جریمه و ارسال یا شوت به گل برسند

آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد

آمار کامل بازی

آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد

(منبع : پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام