ثبت مدرسه فوتبال

مدرسه حرفه ای فوتبال

تحقیقات نشان می دهد که ورزش و به ویژه فوتبال برای رشد نوجوانان ضروری است و نیز وسیله ای مفید برای انتقال مهارت های زندگی و سایر پیام های مهم فعالیت گروهی ( یا تیمی) را فراهم می کند.
شواهد سازمان ملل متحد (۲۰۰۳) نشان می‌دهد که افرادی که پنج ساعت در هفته به ورزش اختصاص می‌دهند، نسبت به افرادی که کمتر از یک ساعت فعالیت داشتند، عملکرد بهتر و یا وضعیت تحصیلی بهتری داشتند.
مدارس ( یا آکادمی های) فوتبال با رسالت مهم خویش در ارتباط با نوجوانان ، جوانان و والدین آنها نقش اساسی در رشد و ارتقای ورزش فوتبال حرفه ای را برعهده دارند، اگرچه وظیفه ایجاد محیطی شاد و سرزنده از الویت بیشتری برخوردار است.
دسترسی به امکانات و مربیان با تجربه در این فضا از مسائل ضروری می باشد.

آی تی فوتبال پردیس ورزشکاران خلاق با ایجاد سامانه تخصصی امکان ثبت و دیده شدن مدارس فوتبال را فراهم نموده است.

امروزه فوتبال یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین ورزش ها در عرصۀ بین المللی است. مدارس فوتبال به دلیل پایگاه مهم استعدادیابی یکی از ارکان مهم تربیت بازیکن و پایگاه اصلی پشتوانه سازی تیم های بزرگسالان در رده های سنی مختلف محسوب می شود. در مدارس فوتبال کشورهای پیشرفته، مربیان مجرب، کارآزموده در آکادمی فوتبال در سطوح مختلف با ورزشکاران جوان کار می کنند، درحالی که یکی از اصلی ترین مشکلات مدارس فوتبال ایران، استفاده از مربیان با دانش کم و یا کم تجربه برای مربیگری در این رده های سنی است.

همچنین بیشتر کلاس ها و مدارس فوتبال در ایران به طور فصلی به فعالیت می پردازند. به این صورت که با شروع فصل تابستان شروع به کار می کنند و با شروع سال تحصیلی به کار خود پایان می دهند. درواقع شمار مدارس فوتبال دائمی در سطح کشور بسیار اندک است. بدون شک مدارس فوتبال با این روش دستاورد چندانی نخواهند داشت. درصورتی که در کشورهایی که در فوتبال صاحب سبک هستند و در دنیا حرفی برای گفتن دارند، مدارس فوتبال در طول سال و با پرداختن به مسائل پایه، موفقیت شان را پایه ریزی می کنند و از دل همین مدارس استعدادها کشف و پرورش می یابند.

مدرسه فوتبال چیست؟

جواب سوال مدرسه فوتبال چیست این است که مدرسه فوتبال در واقع یک مرکز آموزشی است.در مدارس فوتبال بازیکنانی که رنج سنی ۷ الی ۱۶ سال را دارند تحت تعلیم ها و تست های استعدادیابی گوناگون قرار میگیرند و برای حضور در تیم های ملی رده های سنی بالاتر و تیم های باشگاهی بزرگسالان آماده میشوند.

مدرسه فوتبال چگونه است؟

در پاسخ به سوال مدرسه فوتبال چگونه است باید بگوییم مدارس فوتبال یا همان آکادمی فوتبال،ماشین استعدادیابی و بازیکن سازی است.کودکانی که در مدارس فوتبال شروع به فعالیت می کنند،با انجام تست های مختلف می توانند بفهمند در چه پستی عملکرد بهتری خواهند داشت و با انجام تمرینات اصولی قدرت بدنی ،توانایی بازی سازی و … خود را ارتقا میدهند تا در آینده مسیر موفقیت را طی کنند.

مشخصات مدرسه فوتبال خوب

مشخصات مدرسه فوتبال خوب عبارتند از :

  • استفاده از روش ها و متدهای آموزشی بروز
  • تضمین سلامت جسمانی بازیکنان
  • داشتن مربی باتجربه که دانش بالایی داشته باشد
  • تضمین پیشرفت بازیکنان در سطوح بالاتر

 

همه مشکلات مدارس و آکادمی فوتبال را نمی توان به حساب مدارس فوتبال گذاشت زیرا مدارس فوتبال کشورمان با مشکلات زیادی نظیر چگونگی صدور مجوز، عدم توان برای پرداخت هزینه های بالای ثبت نام از سوی خانواده ها، استفاده غیرقانونی از نام ها، نبود مربیان واجد شرایط و… مواجه هستند.

رواج ورزش فوتبال حرفه ای، نیاز به مدیران ورزشی حرفه ای، اماکن و فضاهای ورزشی مورد نیاز، رشد و توسعه در سطوح نوجوانان وجوانان، وضعیت مالی مناسب و هواداران با وفا دارد. برای دستیابی به فوتبال حرفه ای مسائل مقدمتر و مهمتری وجود دارد و لازم است به بعضی از آنها اشاره شود. قبل از آنکه فوتبالیست حرفه ای تربیت کنیم اول بایستی افکار و تشکیلات حرفه ای بوجود آوریم.

مدارس فوتبال

بدین معنی که ابتدا مدیران باشگاه ها و مربیان و گردانندگان فوتبال بایستی حرفه ای باشند. نظر به اینکه هسته اصلی فوتبال دردنیا، باشگاه ها بوده که به صورت یک سیستم منظم درآمده و مسابقات خود را به شکل نوعی کالا و خدمات به بهترین نحو ارائه می دهند و از این طریق میلیاردها دلار درآمد کسب نموده و نیز استعدادهای نوجوانان و جوانان را شناسایی کرده و آنها را تحت تعلیم و مراقبت خود قرار می دهند و پس از مدتی آنان را به صورت یک بازیکن حرفه ای تحویل دنیای فوتبال می دهند و از طریق خرید و فروش بازیکن یااستخدام مربیان گران قیمت و با ارائه بازی خوب و فروش این بازی ها به تلویزیون، فروش بلیط، تبلیغات دور زمین، تبلیغات روی لباس ورزشی و…بنام باشگاه، به کسب درآمدهای هنگفت مبادرت می ورزند. بنابراین، به هر میزان وضعیت باشگاه ها در کشوری مطلوب تر باشد، و آن باشگاه ها به معیارها یا استانداردهای حرفه ای نزدیکتر باشند، متعاقبا مسابقات سراسری(لیگ ها) نیز از سطح بالاتر و کیفیت برتری برخوردار خواهد شد.کیفیت بهتر مسابقات لیگ حرفه ای منجر به نتایج مثبت زیادی خواهد شد که مهمترین آن علاوه بر افزایش درآمد و ایجاد اشتغال رشد و توسعه مدارس حرفه ای فوتبال و در نتیجه رشد فوتبال پایه خواهد بود.

مراحل صدور مجوز باشگاه در اروپا شرایط ویژه ای دارد و باشگاه ها باید حداقل معیارهای تعیین شده از سوی فیفا را داشته باشند، کمیته حرفه ای فوتبال درسپتامبر ۱۹۹۹ برای حقوق ملی پوشان واجرای صدور مجوز برای باشگاه ها وظایفی را مشخص کرد و اهداف آن شامل ارتقاء آموزش جوانان به عنوان اولین اولویت، توسعه ظرفیت اقتصادی ومالی باشگاه ها، ایجاد تاسیسات و فضاهای ورزشی، تقویت کیفیت و کمیت مدیریت باشگاه، ارتقاء و توسعه پروژه های اساسی و زیربنائی و عملکرد رفتاری بازیکنان، مربیان، داوران و تماشاگران فوتبال می باشد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در جهت رشد و توسعه فوتبال باشگاه های کشورهای آسیایی الگوئی ارائه نموده است که در آن حداقل هائی را برای مدیریت و نیروی انسانی، امورمالی و حقوقی، امکانات و تجهیزات، رشد و توسعه نوجوانان و جوانان و حمایت های منطقه ای و هواداران تدوین نموده است. باشگاه هایی که در زمینه فوتبال فعالیت می کنند و می خواهند در سطح حرفه ای پیشرفت نمایند، می توانند از این الگو در جهت رساندن خود به حداقل های ضروری استفاده نمایند.

در بررسی و تحقیقی که در هلند بر روی باشگاه های فوتبال انجام گرفت مدیریت حرفه ای، توسعه کادر مربیگری، توسعه امکانات و تجهیزات آموزشی برای بازیکنان و برقراری ارتباط با باشگاه های آماتور را برای توسعه و پیشرفت فوتبال در سایر باشگاه های حرفه ای توصیه می نماید. کنفدراسیون فوتبال اروپا-یوفا شش هدف اصلی زیر را برای کلیه باشگاه هایی که می خواهند در مسابقات قهرمانی باشگاه های اروپا شرکت نمایند توصیه می نماید و بر اساس یک برنامه بسیار مدون و دقیق طی چهار سال، باشگاه های حرفه ای فوتبال را ملزم به داشتن حداقل هایی در این شش هدف نموده است.

این اهداف عبارتند از:

  1. توسعه تعلیم و تربیت جوانان به عنوان اولین و مهمترین اولویت
  2. توسعه توانائی های مالی، مادی
  3. توسعه امکانات و تجهیزات
  4. توسعه مدیریت و نیروی انسانی
  5. استعدادیابی

آی تی فوتبال پردیس ورزشکاران خلاق با ایجاد سامانه تخصصی امکان ثبت و دیده شدن مدارس فوتبال را فراهم نموده است.

 

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام