پادوانی: هیچ حمایتی از جانب باشگاه استقلال یا فیفا نداشتم/ این پرونده مربوط به نسل‌های آینده فوتبالیست‌ها است

 

 

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ، لئاندرو پادوانی که سال ۲۰۱۸ در جریان بازی استقلال با فولاد پس از برخورد با هم‌تیمی‌اش به هنگام بلند شدن به هوا برای ضربه سر زدن به زمین خورد و همین مسیر زندگی و دوران حرفه‌ای‌اش را تغییر داد. مصدومیتی که این مدافع برزیلی در آن بازی دچار شد، باعث شد تا او دچار ضایعه نخاعی و تا پایان عمر فلج شود. پادوانی که از استقلال به دلیل بی‌احتیاطی و تشخیص اشتباه پزشکان تیم به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) و دادگاه حکمیت ورزش (CAS) شکایت کرده بود و ادعای غرامت از باشگاه سابق خود کرده بود، در نهایت به نتیجه دلخواهش نرسید و CAS هم به مانند AFC این ادعای او را رد کرد.

اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای (فیف پرو) روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد ادعای لئاندرو پادوانی علیه باشگاه استقلال تهران در دادگاه حکمیت ورزش رد شد. با این حال، پادوانی و فیف ‌پرو می‌گویند که این یک بُرد برای آنها بوده چون پرونده او ثابت کرد که بازیکنان می‌توانند در آینده ادعای آسیب‌دیدگی شخصی را به فدراسیون جهانی فوتبال فیفا ارائه کنند.

پادوانی روز دوشنبه پیش از اعلام رأی CAS در گفت‌وگوی تلفنی از برزیل به آسوشیتد پرس (AP) گفت: این پرونده مربوط به نسل‌های آینده فوتبالیست‌ها است. اگر بازیکن دیگری مثل من در زمین صدمه ببیند، رویه قضایی برای محافظت از آنها وجود خواهد داشت.

فیف پرو با انتشار بیانیه‌ای با انتقاد از حکم دادگاه حکمیت ورزش در پرونده پادوانی و باشگاه استقلال اعلام کرد: «از تصمیم CAS مبنی بر اینکه باشگاه (استقلال) مسئولیتی در قبال آسیب‌دیدگی که منجر به پایان دوران حرفه‌ای این بازیکن شده ندارد، ناامید شده است».

فیف پرو گفته که این مدافع برزیلی در برخورد با یکی از هم‌تیمی‌های خود در ماه فوریه ۲۰۱۸ از ناحیه سر و گردن آسیب شدیدی دید و اضافه کرد که گردن پادوانی پس از مصدومیت به درستی بی‌حرکت نمانده است.

پادوانی که اکنون ۳۹ ساله است، تصریح کرد: CAS  گفت باشگاه مقصر نیست، حتی با وجود اینکه بدون هیچ احتیاطی مرا از زمین به بیمارستان منتقل کردند و اکنون فلج چهاراندامی هستم.

(منبع:خبرگزاری تسنیم)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

 

X

فرم ثبت نام