به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ، کریستین رونالدو فوق ستاره حال حاضر دنیای فوتبال ، ۳۸ ساله شد .

 

 

شاید در دنیا کمتر کسی باشد که اراده او آن قدر قوی باشد که حتی در سنینی که دیگران از دنیای فوتبال خداحافظی کرده اند و یا مشغول به سرمربی گری شده اند ، او بجنگد و باز هم تلاش کند و گل بزند و رکوردها را جا به جا کند .

کریستین رونالدو در پرتغال و در تاریخ ۵ فوریه ۱۹۸۵ به دنیا آمد . او در خانواده فقیر بزرگ شد و فوتبال را از بچگی دوست داشت . اولین بازی های رسمی او در باشگاه اسپورتینگ لیسبون پرتغال رقم خورد و او خودش را از آنجا به دنیا معرفی کرد .

تلاش و پشتکار او بسیار قابل تحسین بود ، طوری که حتی در سخت ترین لحظات و پایانی ترین دقایق ، تمام توان خود را می گذاشت تا نتیجه مطلوب را بدست آورد .

 

 

سپس به باشگاه منچستریونایتد انگلیس رفت و زیر نظر سرمربی بزرگ جهان یعنی الکس فرگوسن ، پیشرفت کرد . آن قدر بالا رفت که جام های بسیاری را با این تیم بدست آورد .

باشگاه رئال مادرید اسپانیا و مقصد سوم او بود . به نظر من طلایی ترین نقطه زندگی کریستین رونالدو ، در رئال رقم خورد . رکورهای او ، جام های مختلف و همه و همه بخش اوج او در تاریخ زندگی اش رقم خورد .

در این ایام او در تیم ملی فوتبال پرتغال نیز در ترکیب ثابت قرار داشت و گلزنی را نیز با پیراهن ملی ، جدی تر دنبال می کرد .

 

 

با درخواست خودش از رئال جدا شد و وارد باشگاه یونتوس ایتالیا شد . دوران او در ایتالیا باز هم با قهرمانی های متعدد و افتخارات شخصی دیگر همراه بود .

بعد از پایان قرارداد او با این باشگاه ایتالیایی ، به درخواست هواداران و پیام شخصی سر الکس فرگوسن ، دوباره وارد منچستر یونایتد شد . در این اواخر اتفاقات خوبی برای او در باشگاه سابقش رخ نداد و آنچه باید و شاید ، عملکرد مورد قبولی نداشت .

در اقدامی جالب او از باشگاه اخراج شد و با قراردای نجومی به باشگاه النصر عربستان پیوست و در حال حاضر برای این باشگاه توپ می زند .

 

 

او با تیم ملی پرتغال نیز توانست ۲ جام کسب کند و در ۵ جام جهانی متوالی ، تیم ملی کشورش را همراهی کند . او در حال حاضر بهترین گلزن تاریخ ملی است .

رونالدو در ۲۱ سال از دوران زندگی اش در سطح فوتبال حرفه ای ، ۳۴ جام مختلف کسب کرده است و تاکنون با ۱۱ جایزه شخصی از طرف فیفا از جمله توپ طلا ، رکوردی را برای خود ثبت کرده است .

او در ۱۱۴۸ بازی ، ۸۲۰ گل و ۲۳۴ پاس گل در باشگاه و تیم ملی ، ثبت کرده است که این آمار بسیار خیره کننده و غیر قابل تصور است .

او برخلاف مسی یک استعداد نبود ، بلکه او خدای پشتکار بود . تلاش بی وقفه و از نو شروع کردن او بعد از شکست ها ، هر انسانی را به حیرت وا می گذاشت و در دنیای فوتبال تا ابد نام خود را جاودانه کرد .

 

 

(منبع : پایگاه خبری آی تی فوتبال)

(نویسنده : MRN)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام