رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه استعفا کرد

بالاترین مقام اجرایی فوتبال فرانسه در پی متهم شدنش به فساد اخلاقی از سمت خود کناره‌گیری کرد.

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار جهان) :

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ،  نوئل لوگرائه رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه که از سال ۲۰۱۱ بر مسند ریاست این سازمان تکیه زده بود، پس از ۱۲ سال ایفای نقش در این پست سرانجام استعفا کرد.

لوگرائه ۸۱ ساله چندی پیش به خاطر اظهاراتش علیه زین‌الدین زیدان مورد خشم اهالی فوتبال فرانسه قرار گرفت و از هر سوی حتی از سمت وزیر ورزش فرانسه به وی حمله شد. با این حال چیزی که باعث شد فعالیت او در ماه ژانویه تعلیق شود و اکنون تصمیم به استعفا بگیرد، متهم شدنش به فساد اخلاقی بود.

در اوایل ماه فوریه بود که یکی از مقامات قضایی فرانسه اعلام کرد لوگرائه به خاطر رفتارهای نامتناسب با جایگاهش به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال دیگر نباید به پست قبلی خود برگردد. پس از او آمیلی اوئدا کاسترا وزیر ورزش فرانسه هم روی لوگرائه برای استعفا از سمت خود فشار آورد و تأکید کرد که این پیرمرد فرانسوی دیگر شایستگی مدیریت و ایفای نقش به‌عنوان نماینده فوتبال فرانسه را ندارد.

با استعفای رسمی لوگرائه، فیلیپ دیالو موقتاً و تا زمان برگزاری انتخابات برای معرفی رئیس جدید در ماه ژوئن سال ۲۰۲۳ به‌عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال فرانسه ایفای نقش خواهد کرد. او رئیس فعلی کمیته ملی المپیک فرانسه است، اما در فدراسیون فوتبال کشورش هم سابقه اجرایی دارد.

(منبع:تسنیم)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@

 اینستاگرام   itfootball.ir

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام