دپارتمان خبری آی تی فوتبال (جام جهانی) :

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ،  یکی از ابهامات بزرگ جام جهانی باشگاه های ۳۲ تیمی این است که این مسابقات در سال ۲۰۲۵ با حضور چه تیم هایی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال، فیفا حضور ۱۲ تیم اروپایی در مسابقات را تایید کرده است اما کسی نمی داند که تخصیص سهمیه به این تیم ها باید چگونه باشد. در حقیقت فیفا،یوفا و اتحادیه باشگاه های اروپا در حال مذاکره هستند و حالا تایمز از اولین نتیجه گفتگوها خبر می دهد.

دوازده سهمیه اروپا قرار است که این گونه اختصاص داده شود:

چهار قهرمان اخیر چمپیونزلیگ (بین ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵) و هشت تیم برتر رنکینگ یوفا. بدین ترتیب رئال مادرید به واسطه قهرمانی اروپا در فصل گذشته، اولین تیم اروپایی است که سهمیه قطعی مسابقات را کسب کرده است. هشت تیم دیگر نیز بر اساس رده بندی یوفا در سال ۲۰۲۵ تعیین خواهند شد. در حال حاضر این هشت تیم در رنکینگ برترین ها قرار دارند: بایرن مونیخ ، منچسترسیتی، لیوریول، جلسی، پی اس جی ، رئال مادرید، بارسلونا سیتی و یونایتد. با توجه به این که رئال قهرمان اروپا شده، یووه به عنوان تیم نهم شانس دارد. البته باید دید که تا آن زمان کدام تیم ها در بین رنکینگ های برتر قرار می گیرند.

از طرفی یوفا قصد دارد که برای نمایندگان هر کشور در رنکینگ محدودیت قائل شود تا تقسیم سهمیه بین کشورها عادلانه باشد.بدین ترتیب هر کشور فقط دو نماینده خواهد داشت که این مسئله بیش ار هر چیزی به ضرر انگلیسی هاست. تنها حالتی که یک کشور بتواند چهار نماینده داشته باشد این است دو تیم از آن کشور قهرمان اروپا شوند و دو تیم دیگر هم در میان هشت تیم برتر رنکینگ قرار داشته باشند. به طور مثال با توجه به رده بندی کنونی، سیتی و یونایتد سهمیه خود را به اژاکس و دورتموند واگذار می کنند چرا که انگلیس فقط می تواند دو نماینده از جمع هشت تیم رنکینگ داشته باشد.

به جز دوازده تیم اروپایی، فیفا برای قاره های مختلف نیز سهمیه های متفاوتی در نظر گرفته است: شش سهمیه برای آمریکای جنوبی، چهار سهمیه برای هر کدام از قاره های اسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و مرکزی، یک سهمیه برای اقیانوسیه و یک سهمیه برای میزبان.

(منبع:خبرگزاری فوتبالی)

 

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام