والتی درباره امیدهای توسعه، جوانان و جام جهانی صحبت می کند

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار بانوان)

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال : لیا والتی کاپیتان سوئیس با فیفا صحبت کرده است ستاره آرسنال به حضور توپچی ها در جام جوانان فیفا نگاه کرد.او همچنین در مورد پیشرفت بازی زنان قبل از جام جهانی FIFA زنان امسال منعکس کرد.

مربی سوئیسی او، اینکا گرینگز، او را به فیفا به عنوان یک بازیکن رویایی و رهبر بزرگ” توصیف کرد. لیا والتی برای یوناس ایدوال، سرمربی آرسنال، به سادگی یکی از بهترین هافبک های جهان است.ستایش بالا، درست است، اگرچه تعداد کمی از کسانی که در سال‌های اخیر شاهد اجرای این بازیکن ۳۰ ساله بوده‌اند، می‌توانند چنین تعارف کنند. کاپیتان سوئیس که دیروز قرارداد جدیدی را با باشگاه انگلیسی خود امضا کرد، با هدایت تیم ملی خود به دومین جام جهانی زنان فیفا، مشارکت خود را در نبرد هیجان انگیز قهرمانی WSL دنبال خواهد کرد.آرسنال شد، آرسنال ماند و آرسنال خواهد ماند. من عاشق این باشگاه هستم. من عاشق این خانواده هستم
با توجه به این چالش‌های هیجان‌انگیز که در افق بزرگ به چشم می‌خورد، والتی وقت گذاشت تا با فیفا درباره باشگاه، کشور، توسعه فوتبال زنان و جام جوانان فیفا صحبت کند.
فیفا: لیا، آرسنال در میان تیم‌هایی که در کشور شما در مسابقات آینده جام جوانان فیفا حضور دارند خواهد بود . آیا در جوانی از فرصت بازی در چنین تورنمنت هایی لذت می بردی؟
لیا والتی: بله! با نگاهی به دوران کودکی ام، بیشتر مسابقات کوچکی بود که ما بازی می کردیم،
یا تورنمنت ها در تعطیلات آخر هفته زمانی که یبه اردو می رفتیم . بنابراین بله، من دوست داشتم تعداد بیشتری از آن مسابقات را داشته باشم زیرا آنها بهترین خاطرات را از دوران کودکی ام به من دادند. من مطمئن هستم که امروزه زنان و دختران نسبت به ۱۵ یا ۲۰ سال پیش که من در آن سن بودم فرصت بیشتری دارند.
در ابتدای کار من به سختی می توانستیم از این بازی امرار معاش کنیم، شرایط زمین بد بود و فقط تعداد کمی تماشاگر وجود داشت. اکنون زمان فرا رسیده است و  کمی به بازی مردان نزدیک تر است. هنوز در سطح مالی نه، اما وضعیت به طور کلی، با شرایط زمین بهتر، هواداران زیاد، استادیوم های بزرگ و حمایت بیشتر.
 
 
بازگشت به سوئیس برای بازی کردن برای شما چقدر سخت است و می دانید که به دلیل موفقیت شما در سطح باشگاهی، مردم چیزی کمتر از یک عملکرد شگفت انگیز از شما انتظار ندارند؟
در سوئیس، ما آنقدر بزرگ نیستیم و فشار بیشتر است. که هم می تواند مثبت و هم منفی باشد. وقتی همه چیز در زندگی من خوب پیش می رود و من راضی هستم، به طور کلی می توانم با موفقیت و شکست، عملکرد خوب و بد و فشار کنار بیایم. اما مراحل بدی هم وجود دارد که سخت هستند و بعضی چیزها بیشتر روی من تأثیر می گذارد.
شما به سوئیس کمک کردید تا برای دومین دوره جام جهانی زنان و اولین بار از سال ۲۰۱۵ به این رقابت ها راه پیدا کند. انتظارات شما از مسابقات امسال چیست؟
من هیجان زده هستم، اول اینکه در آنجا با بهترین کشورهای جهان هستم و می‌توانم مقابل تیم‌های دیگر از قاره‌های مختلف بازی کنم و آزمایش کنم که چقدر می‌توانیم پیش برویم. کل رویداد چیزی است که ما باید از آن لذت ببریم زیرا مسیر طولانی و سختی برای رسیدن به آنجا داشتیم. ما باید آرامش خود را حفظ کنیم تا بهترین عملکردمان را به نمایش بگذاریم.

ارتباط با ما

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

دیدگاهتان را بنویسید

X