نام باشگاه :

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران

سال تاسیس :

۱۳۴۲ هجری شمسی

افراد شاخص باشگاه :

علی پروین ، یحیی گل محمدی ، سید جلال حسینی ، مهدی طارمی ، علیرضا بیرانوند ، وحید امیری ، کریم باقری ، افشین پیروانی ، فرشاد پیوس ، مهدی ترابی ، هادی نوروزی ، مهدی عبدی ، پنجعلی ، مهرداد میناوند ، مهدوی کیا و …

نوع فعالیت :

باشگاه فوتبال

تاریخچه :

پرسپولیس پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. این باشگاه یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران و آسیا است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهم‌ترین بازی باشگاهی در ایران است. همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به‌عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده‌است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند. شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه‌های پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه‌های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.

افتخارات :

  • تیم فوتبال پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا است.
  • پرسپولیس چهارمین تیم برتر آسیا در قرن بیستم است.
  • تیم فوتبال پرسپولیس در میان تیم‌های باشگاهی ایران با ۱۴ عنوان قهرمانی در لیگ و داشتن یک ستاره از این حیث و ۶ عنوان قهرمانی جام حذفی، ۴ قهرمانی در سوپرجام و ۱ قهرمانی در جام در جام آسیا در مجموع با ۲۵ عنوان قهرمانی، پر افتخارترین تیم باشگاهی تاریخ ایران است.
  • بر پایهٔ گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس رکوردار حضور تماشاگران در لیگ قهرمانان آسیا است. دیدار پرسپولیس برابر باشگاه النصر عربستان سعودی در تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ با حضور بیش از ۱۰۰ هزار تماشاگر رکورد تازه‌ای از نظر شمار تماشاگران از آغاز بنیادگذاری لیگ قهرمانان آسیا برجای گذاشت.پرسپولیس در این دیدار رکورد پیشین خودش را که با حضور ۹۶ هزار و ۲۰۰ نفر (۹۶٫۲۰۰) که در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۱ در دیدار با الغرافه قطر ثبت شده بود، بهبود بخشید.
  • تعداد قهرمانی‌های کشوری: (مسابقات انتخابی باشگاهی قهرمانی آسیا، لیگ برتر ایران، جام حذفی ایران، سوپر جام ایران): (۲۵) قهرمانی
  • تعداد قهرمانی‌های قاره‌ای: (جام برندگان جام آسیا): (۱) قهرمانی
  • تعداد قهرمانی‌های استانی: (جام باشگاه‌های تهران، جام حذفی تهران، جام شهید اسپندی): (۹)
  • مجموع: (۳۵) قهرمانی

گالری تصاویر :

 

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام