آنالیز فنی بارسلونا و رئال مادرید

آنالیز فنی بارسلونا و رئال مادرید

دپارتمان آنالیز آی تی فوتبال (آنالیز بازی لیگ های خارجی) :

به گزارش پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال، در آنالیز فنی بارسلونا و رئال مادرید که در نهایت بعداز یک بازی جذاب و فنی بارسلونا برنده بازی شد.

نیمه اول

۱۵ دقیقه اول

همان طور که در تصویر  مشاهده میکنید رئال با فورمیشن ۴-۳-۳ و بارسلونا با فورمیشن پایه ۴-۲-۳-۱ پا به زمین مسابقه گذاشتند. اما فورمیشن و شکل بازی بارسلونا دائما در حال تغییر بود به نحوی که در حملات به ۳-۴-۳ تبدیل میشد و بالده به عنوان وینگر چپ دیده میشد و پدری هافبک راست در پشت دمبله که وینگر راست بود بیشتر مسئولیت بازیسازی را برای بارسلونا داشتند. گاوی هم در سمت چپ خط میانی قرار داشت اما پدری و گاوی دائما پست خود را باهم عوض میکردند. لواندوفسکی به بیرون باکس رئال می آمد تا برای خود ایجاد موقعیت کند. اما در فاز دفاع فورمیشن بارسلونا به ۴-۴-۲ خطی تغییر میکرد و بالده دفاع چپ بازمیگشت و پدری در کنار لواندوفسکی دیده میشد. دمبله به کمک دفاع می آمد؛ رئالی ها سعی میکردن با بردن توپ به کانال های کناری و سانتر به گل برسند.

۱۵ دقیقه دوم

در ۱۵ دقیقه دوم نیمه اول بازی آرام و کم حادثه بود و بیشتر توپ ها در میانه میدان و مناطق ۷ تا ۱۲ در جریان بود و مالکیت دو تیم هم بر توپ برابر بود.

۱۵ دقیقه سوم

در ۱۵ دقیقه پایانی اما بارسلونا بود که بازی را در اختیار داشت و همان طور که در نمودار مشاهده میکنید توانستند ۵۲ پاس متوالی بدهند و شکل تیمی که ژاوی چیده بود کاملا جواب داده بود و بارسایی ها با forced turnover توانستند دوبار توپ را در  یک سوم دفاعی رئالی ها از مدافعان بگیرند و گل های خود را به ثمر برسانند و این گاوی بود که نقش ویژه ای در این گل ها داشت یک پاس گل و یک گل حاصل عملکرد گاوی بود که به طور مداوم در میانه میدان جای خود را با پدری عوض میکرد.
آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد

نیمه دوم

۱۵ دقیقه اول

در ۱۵ دقیقه ابتدایی نیمه دوم  توپ و میدان با همان تیکی تاکا همیشگی در اختیار یاران ژاوی بود و هر بازیکن برای پاس دادن همیشه سه یا چهار گزینه انتخاب داشت و حضور دیانگ و بوسکتس به عنوان هافبک دفاعی در کنار هم استحکام زیادی به خط میانی بارسلونا داده بود.

۱۵ دقیقه دوم

در ۱۵ دقیقه دوم رئالی ها سعی داشتند با توجه به از دست دادن مرکز توپ را به کانال های کناری برای ساخت موقعیت ببرند که ارائوخو و بالده به خوبی آنجارا پوشش داده بودند و بازهم بارسلونا بود که باforced turnover  و توپ گیری گاوی به گل سوم برسند و همینطور  ball recovery time  بارسلونایی ها خیلی سریع بود.

۱۵ دقیقه سوم

در ۱۵ دقیقه پایانی رئال بازی را به دست گرفت و اکثر توپ ها برای برای استفاده از تکنیک فردی وینیسیوس به مناطق ۱۳ و ۱۶ منتقل میشد اما ارائوخو که برای مهار وینیسیوس به عنوان دفاع راست در این بازی استفاده میشد به کمک بوسکتس به خوبی وینسیوس را مهارکرده بودند؛ و در نهایت در دقایق پایانی با توجه به تعویض آرائوخو رئالی ها توانستند توسط بنزما یکی از گل ها را جبران کنند.
آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد

آمار کامل بازی

آنالیز فنی بارسلونا و منچستر یونایتد

(منبع : پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام