آنالیز فنی بازی یوونتوس و آتالانتا

آنالیز فنی بازی یوونتوس و آتالانتا

دپارتمان آنالیز آی تی فوتبال (آنالیز بازی لیگ های خارجی) :

به گزارش پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال، در آنالیز فنی بازی یوونتوس و آتلانتا که در استادیوم آلیانس شهر تورین برگزار شد، یوونتوس با سرمربی گری مکس آلگری با سیستم ۳-۵-۱-۱ وارد این بازی شد وتیم آتلانتا هم با سرمربی گری گاسپرینی باسیستم ۳-۴-۲-۱  وارد میدان شد.

نیمه اول

۱۵ دقیقه اول

در ابتدای بازی این تیم آتالانتا بود که خیلی سریع و از روی  اشتباه هافبک های تیم یوونتوس و فرصت طلبی  لوکمن به گل اول بازی رسید. بعد از گل آتالانتا ، سرعت بازی بالا رفت و ۲ تیم سعی میکردند با انتقال های سریع به دروازه رقیب برسند.  تیم آتالانتا سعی می کرد در هنگام حملات ۲ وینگر سرعتی خود را یعنی لوکمن و بوگا  صاحب توپ کنند و از خلاقیت آن ها و تک مهاجم خودش به گل برسد. و در هنگام از دست دادن توپ تیم گاسپرینی سعی می کرد با پرس از بالا دفاع یوه را تحت فشار قرار دهد.

۱۵ دقیقه دوم

در این ۱۵ دقیقه ، بازی پایاپای پیش میرفت . تیم یوونتوس بعد از گل مجبور شد به پرس از بالا روی بیاورد تا دفاع تیم گاسپیرینی را مجبور به از دست دادن توپ کنند و تیم یوه در هنگامی که توپ را در دست داشت سعی میکرد باصاحب توپ کردن دی ماریا  در فضای ایجاد شده بین خط هافبک وخط دفاع آتالانتا با فشار از عمق تیم آتالانتا به گل برسند که این نقشه جواب داد وتوانستند به پنالتی برسند و نتیجه را جبران کنند. اما این ۱۵ دقیقه هم مانند ۱۵ دقیقه قبل سرعت بازی بالا بود و دو تیم سعی میکردند با انتقال سریع  به دروازه تیم حریف برسند اما نکته مهم  که در هر ۲ تیم مشاهده میشد این بود که هر۲ تیم هنگامی که در خروج پرس های تیم حریف به مشکل برمیخوردند سعی میکرند ازطریق کانتراتک ها، از فضای به وجود آمده پشت مدافعان حریف استفاده کنند و به گل برسند.

(اما نکته قابل توجه در این بازی تفکرات شبیه به هم ۲ سرمربی ایتالیایی این بازی بود.)

۱۵ دقیقه سوم

در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه اول بازهم این تیم یوه بود که از روی خلاقیت دی ماریا و بازی سازی با وینگ بک سمت چپ به گل دوم رسید. بعد از گل یوه این تیم آتالانتا بود که برای جبران نتیجه بالاتر آمده و تیم آلگری هم دست از پرس از بالا برداشت و سعی کرد با عقب نشستن و ایجاد فشردگی در یک سوم میانی زمین خود لوکمن وبوگا را که بارها از فضای بین خط هافبک و دفاع یوه استفاده کرده بودند مهار کنند و همچنین نیم نگاهی هم به ضد حملات سریع با استفاده از سرعت دیماریا داشته باشند.

آنالیز فنی بازی یوونتوس  و آتالانتا

نیمه دوم

۱۵ دقیقه اول

 در دقایق ابتدایی نیمه دوم این تیم آتالانتا بود که بازی را بهتر شروع کرد و درهمان دقایق ابتدایی هم توانست بازهم از روی خلاقیت وینگر های خود و از فضای به وجود آمده در دفاع یوونتوس به گل مساوی برسد. اما بعد از گل  باز هم تیم آتالانتا دست بردار نبود سعی می کرد با پرس از بالا از دفاع یوه توپ گیری کند و دست به حملات سریع بزند که این پرس تیم آتالانتا جواب داد و آن ها توانستد و از طریق ارسال از کانال کناری به گل سوم برسند. بعد از گل سوم آتالانتا این تیم یوه بود که مالک توپ میدان شد و سعی کرد برای رسیدن به گل از همان نقشه نیمه اول خود یعنی بازی سازی ازطریق دی ماریا از منطقه ۱۴ و نفوذ از عمق تیم آتالانتا استفاده کنند.

۱۵ دقیقه دوم

در این ۱۵ دقیقه تیم آتالانتا که کاملا عقب نشسته بود دردفاع به سیستم ۵-۴-۱ تبدیل میشد وسعی می کردند با فشردگی در منطقه ۱۴ اجازه بازی سازی را به دی ماریا (که در این بازی نقش هافبک هجومی را داشت و طراح اصلی حملات تیم آلگری بود) را ندهد. اما یوه برای جبران نتیجه دست به تعویض زد و با آوردن کیه زا به بازی سعی کرد سمت چپ خود را رونده تر کند و فشار خود برروی دروازه تیم گاسپرینی بیشتر کنند که این تغییرات جواب داد و آن ها توانستند از روی یک ضربه ایستگاهی در منطقه ۱۴ به گل برسند.

۱۵ دقیقه سوم

در ۱۵ دقیقه آخر بازی هر ۲ تیم دست به تغییر زدند و گاسپرینی  برای محکم کردن کمربند دفاعی تیم خود ۲ مدافع را وارد میدان کرد و همچنین برای استفاده از خستگی مدافعان یوونتوس یک مهاجم و یک وینگر تازه نفس وارد میدان کرد. همچنین مکس آلگری هم برای  فشار بیشتر بر روی دروازه  تیم آتالانتا ۲ هافبک و یک مهاجم تازه نفس وارد زمین کرد. بعد از تعویض ها تیم آلگری تغییر سیستم داد و به سیستم۴-۴-۲ تبدیل شد.  تیم مکس آلگری سعی میکرد از طریق پاس های در عمق از سرعت بالای مویس کین استفاده کنند که ناکام بودند. اما نکته قابله توجه بعد از تعویض کیه زا و مویس کین و آمدن آن ها به بازی این بود که گاسپرینی برای خنثی کردن سرعت این ۲ بازیکن یار مستقیم برآن ها گذاشته بود که در هنگام بازی کاملا مشاهده می شد که دمیرال کاملا نزدیک مویس کین بود وهانس هاتوبئرهم مامور مهار کیه زا بود. هرچقدر که به پایان بازی نزدیک تر می شدیم این فشار یوه بود که بیشتر میشد که نتیجه ای نداشت و بازی با تساوی ۳ بر ۳ به پایان رسید.

آنالیز فنی بازی یوونتوس و آتالانتا

آمار کامل بازی

آنالیز فنی بازی یوونتوس و آتالانتا

(منبع : پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام