آنالیز فنی بازی پرسپولیس و ذوب آهن

آنالیز فنی بازی پرسپولیس و ذوب آهن

دپارتمان آنالیز آی تی فوتبال (آنالیز بازی لیگ های داخلی) :

به گزارش پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال، در آنالیز فنی بازی پرسپولیس و ذوب آهن، این دو تیم در هفته ی ۱۵ لیگ خلیج فارس برابر هم قرار گرفتن که با نتیجه ی یک بر صفر به سود تیم اول جدول لیگ به اتمام رسید.

نیمه اول

۱۵ دقیقه اول

در آنالیز فنی بازی پرسپولیس و ذوب آهن ، فورمیشن پایه ذوب آهن در شروع بازی  ۳-۵-۲ بود که در دفاع به ۵-۴-۱ تغییر شکل میداد  و در ابتدا، بازی نسبتا آرام بود و تیم ها محتاطانه بازی را شروع کردند؛ پرسپولیس در فاز حمله به طور مداوم شکل تیمی اش تغییر میداد و از ۴-۴-۲ خطی به ۴-۲-۳-۱  تغییر میکرد که وحید امیری از نوک حمله به سمت چپ خط حمله میرفت و امید عالیشاه نقش هافبک نفوذی را میگرفت؛ و همین طور در لحظه انتقال از دفاع به حمله با پاس های زیاد و متوالی و با آرامش خاطر سعی میکردند به دروازه ذوب آهن نزدیک شوند و  در لحظه دفاع دو هافبک دفاعی منطقه ۱۴ را پوشش میدادند و محمد عمری و امید عالیشاه در مرکز زمین برای استفاده از ضد حملات آماده بودند.

۱۵ دقیقه دوم

پرسپولیسی ها نمی توانستند از مرکز زمین جلوتر بروند و توپ را از دست میدادند.

ذوبی ها هم حملات بیشتری داشتند و بازیکنان ذوب آهن در هنگام انتقال از دفاع به حمله به بازی سرعت میدادند و تلاش میکردند بیشتر با ورتیکال پاس ایجاد موقعیت کنند در اکثر مواقع حملات ذوب آهنی ها بسیار خطرناک بود و در حمله پر تعداد ظاهر میشدند.

۱۵ دقیقه سوم

پرسپولیس بازی را کاملا در دست گرفته بود و باز هم با همان شیوه قبل در حمله و انتقال بودند بیشتر سعی میکردند از منطقه ۱۴ به محوطه ذوب آهن برسند اما دفاع مستحکمی مقابل پرسپولیسی ها بود همینطور خطوط دفاعی ذوب آهن از همان پشت محوطه جریمه شکل میگرفت و مرکز در اختیار پرسپولیس بود.

نیمه دوم

۱۵ دقیقه ابتدایی نیمه دوم

پرسپولیس توپ و زمین را در در اختیار داشت و بیشتر در فاز حمله بودند و سعی داشتند با بردن توپ به مناطق ۱۳ و ۱۶  برای خود خلق موقعیت کنند و توپ به مناطق ۱۵ و ۱۸ (سمت راست خط هجومی) جایی که اسماعیلی فر به عنوان هافبک راست بود توسط پرسپولیسی ها منتقل نمیشد و سرعت انتقال توپ به حمله آرام بود و با پاس های متوالی و سعی داشتند به دروازه ذوب آهن برسند و ذوب آهنی ها کاملا در دفاع بودند.

۱۵ دقیقه دوم نیمه دوم

 به همان شکل پیش رفت تا بالاخره در حرکت انفرادی محمد عمری یک ضربه آزاد گرفتند توانستند به تک گل خود از ارسال سروش رفیعی برسند بعد از ورود سروش و رفتن اسماعیلی فر به پست اصلی خود یعنی دفاع راست گزینه ها برای حمله بیشتر شده بود.

۱۵ دقیقه پایانی

در آنالیز فنی بازی پرسپولیس و ذوب آهن ، بازی برابری از دو تیم دیده میشد پرسپولیس میخواست ابتدا بازی را کنترل کند و سپس ایجاد موقعیت برای گلزنی کند و ذوب آهن هم دوباره با پاس ها عمودی و انتقال سریع سعی در جبران نتیجه داشتند.

آمار نیمه دوم

نمودار پاس های هر دو تیم در هر گردش پاس

نمودار میله ای تعداد شوت ها و درصد صحیح پاس ها

نمودار شوت های داخل و بیرون دروازه و تعداد شوت های داخل چارچوب گل شده

نمودار ضربات آزاد موفق و ناموفق و گل هایی که از ضربات آزاد موفق بدست آمده است

نمودار گل ها و نحوه ی به ثمر رسیدن گل ها

(منبع : پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام