آنالیز فنی تاتنهام و منچستر سیتی

آنالیز فنی تاتنهام و منچستر سیتی

دپارتمان آنالیز آی تی فوتبال (آنالیز بازی لیگ های خارجی) :

به گزارش پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال، در آنالیز فنی تاتنهام و منچستر سیتی، بازی بین ۲ تیم منچستر سیتی و تاتنهام هاتسپر در استادیوم اتحاد  شهر لندن برگزار شد. تیم منچستر با سرمربی گری پپ با سیستم ۴-۴-۲ وارد این بازی شد و تیم تاتنهام هم با سرمربی گری کونته با سیستم ۳-۴-۲-۱ پا به میدان گذاشت.

نیمه اول

۱۵ دقیقه اول

در آنالیز فنی تاتنهام و منچستر سیتی ، بازی در ۱۵ دقیقه اول با برتری نسبی سیتی بر بازی همراه بود و سیتیزن ها سعی می کردند علاوه بر گرفتن میانه زمین از تاتنهام در هنگام از دست دادن توپ (با توجه به ضعف شدید مدافعان تاتنهام در هنگام پرس در این فصل) به های پرس روی بیاورند و با گرفتن توپ در زمین تاتنهام دست به حملات سریع بزنند. اما نکته قابل توجه نیمه اول فرمیشن تیمی  سیتی در هنگام حملات بود . آن ها در هنگام دفاع به سیستم ۳-۳-۴ تبدیل می شدند و در هنگام حملات لویس در نقش فولبک کاذب ظاهر می شد و با حضور در نیم فضا سمت راست سعی بر بازیسازی از نیم فضا سمت راست برای ۲ مهاجم خود داشتند سیتی در نیمه اول سعی بر بازی سازی از عمق تیم اسپرز رو داشت و سعی میکرد با بازی سازی مدام از عمق و هاف اسپیس ها به گل برسند و که ناموفق بودند.

بازی در 15 دقیقه اول با برتری نسبی سیتی بربازی همراه بود و سیتیزن ها سعی میکردند علاوه بر گرفتن میانه زمین از تاتنهام در هنگام از دست دادن توپ(با توجه به ضعف شدید مدافعان تاتنهام در هنگام پرس در این فصل) به های پرس روی بیاورند و با گرفتن توپ در زمین تاتنهام دست به حملات سریع بزنند. اما نکته قابل توجه نیمه اول فرمیشن تیمی سیتی در هنگام حملات بود . آن ها در هنگام دفاع به سیستم 334 تبدیل میشدند و در هنگام حملات لویس در نقش فولبک کاذب ظاهر میشد و با حضور در نیم فضا سمت راست سعی بر بازیسازی از نیم فضا سمت راست برای 2 مهاجم خود داشتند سیتی در نیمه اول سعی بر بازیسازی از عمق تیم اسپرز رو داشت و سعی میکرد با بازیسازی مدام از عمق و هاف اسپیس ها به گل برسند و که ناموفق بودند.

۱۵ دقیقه دوم

در ۱۵ دقیقه دوم هم باز هم این سیتی بود برتری نسبی بر بازی داشت و سعی می کرد با فشار از عمق تیم تاتنهام به گل برسند اما کونته کاملا در نیمه اول دست تیم سیتی رو خونده بود و تیم تاتنهام در هنگام دفاع به سیستم ۵-۴-۱ تبدیل میشدند و سعی میکردند با یک لاو بلاک فشرد در یک سوم دفاعی خود اجازه حمله از عمق را به سیتیزن ها ندهد علاوه بر آن چشم به ضد حملات سریع با استفاده از سرعت بالای سون دوخته بودند. نکته قابل توجه در این نیمه  اول اصرار تاتنهامی بر بازیسازی از خط دفاعی خود بود که تاحدود زیادی هم موفق بودند .

۱۵ دقیقه سوم

در ۱۵ دقیقه آخر نیمه اول بازی پایاپای پیش می رفت و این تیم تاتنهام بود که با بالا امدن سعی میکرد به دروازه سیتیزن ها نزدیک بشه و تاکتیک اصلی آن ها دراین ۱۵ دقیقه بازیسازی از کانال های کناری با ۲ وینگ بک خود و ارسال به داخل محوطه جریمه و اضافه شدن ۲ وینگر خود یعنی سون وکولوسفسکی به محوطه در هنگام ارسال ها برای رسیدن به گل بود علاوه بر آن ها سعی میکردند با پرس از بالا در ۱۵ دقیقه آخر اجازه مسلط شدن به تیم پپ رو ندهد که بر روی همین پرس وبا پرس عالی بنتانکور و شوت با دقت کولوسفسکی به گل اول برسند. اما این پایان کار نبود و ۲ دقیقه بعد بازهم این تاتنهام بود که تونست از فضای به وجود آمده در عمق خط دفاعی تیم سیتی به گل برسد.

آنالیز فنی تاتنهام و منچستر سیتی

نیمه دوم

۱۵ دقیقه اول

در ۱۵ دقیقه ابتدایی نیمه این منچسترسیتی بود که مالک توپ میدان میشد و رفته رفته به فشار حملات خود می افزود منچسترسیتی که باتوپ پر وارد میدان شده بود سعی میکرد علاوه بر فشار از عمق تیم تاتنهام از کانال های کناری هم فشار بیاره  و خیلی زود این نقشه جواب ان ها توانسند به ۲ گل در ۱۵ دقیه ابتدایی بازی برسند.

۱۵ دقیقه دوم

در این ۱۵دقیقه باز هم این تیم سیتی بود که دست بر دار نبود و سعی میکرد با خلاقیت وینگر های چپ راستش و مخصوصا از سمت راست وجای که محرز بود فشار بیاورد و به گل برتری برسد که این موضوع خیلی زود اتفاق افتاد در و سیتیزن ها توانستند روی خلاقیت محرز از سمت راست و ضعف شدید پریشیچ به گل برسند. بعد از گل این کونته بود که سعی کرد با تعویض پریشیچ و بنتانکورعلاوه بر پوشش دادن ضعف کانال چپ روجنگ میانه زمین را هم از پپ نبازه

۱۵ دقیقه سوم

در ۱۵ آخر باز هم کونته دست به تغییر زد و سعی کرد با آوردن ریچارلیسون و لنگله هجومی تر بازی کنند( مخصوصا از سمت راست جایی که ریچارلیسون تازه نفس  به همراه کولوسفسکی حضور داشتند)

که ناموفق بودند. پپ  سعی میکرد با پرس از بالا اجازه حمله به تیم کونته را ندهد و در دقایق آخر باز هم این تیم سیتی بود که از دفاع بالا آمده تیم کونته استفاده کرد با اشتباه فاحش لنگله به گل چهارم رسید. اما نکته اخر بازی میتوان به تعویض های بد کونته بعد از دریافت گل سوم اشاره کرده که باعث از بین رفتن نظم تیمی تاتنهام و مخصوصا نظم دفاعی شد.

آنالیز فنی تاتنهام و منچستر سیتی

آمار کامل بازی

آنالیز فنی تاتنهام و منچستر سیتی

(منبع : پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام