آناتومی بدن فوتبالیست

دپارتمان علمی آی تی فوتبال (مقالات آموزشی) :

به گزارش پایگاه علمی آی تی فوتبال ، قصد داریم در این مقاله به فلسفه آناتومی بدن فوتبالیست می پردازیم .

آناتومی یک فوتبالیست (۱)

بدن فوتبالیست‌ها مانند بالرین‌ها و خواننده‌ها ابزار کار آن‌هاست؛ وسیله‌ای برای عمل کردن و بیان، با اینکه فوتبالیست‌های حرفه‌‌ای در حال قدکشیدن و قوی‌تر شدن هستند، فوتبال هنوز امکان خودنمایی به تیپ‌های مختلف بدنی با ویژگی‎های گوناگون را می‌دهد، اما این بازی بیش از همه شهامت و جسارت را می‌طلبد.

• اگرچه فوتبالیست‌های حرفه‌ای، قد و وزن‌های متفاوتی دارند، به لحاظ آناتومی وجوه مشترکی بین اکثر بازیکنان سطح بالا مشاهده می‌شود. از آنجایی که فوتبالیست‌ها از ساق و ران پاهایشان بیش از هر قسمت دیگر بدنشان استفاده می‌کنند، ماهیچه‎های تحتانی بدن، ماهیچه‌های پشت پا، ماهیچه‌های ران(چهار سر به ویژه جلوی ران) و زردپی پشت زانوها اهمیت بیشتری دارند. به منظور فراهم کردن بدنی با قدرت و مقاومت در برابر تکل‌های بازیکنان حریف، داشتن بالاتنه قوی نیز مهم است.

• با تکامل در آناتومی بدن، شکل بدنی بازیکنان فوتبال در حال تغییر است. یک تحقیق، شاخص قد، وزن و حجم بدن بازیکنان تیم‌های برتر انگلیس در بین سال‌های ۱۹۷۴ و ۲۰۰۴ را مورد بررسی قرار داد. در طول این چهل سال، بازیکنان به طور متوسط بلندتر و لاغرتر شده‌اند. شش تیم لیگ برتر انگلیس به طور پیوسته در هر فصل بیشتر از این تیپ بازیکنان استفاده کرده‌اند؛ متوسط قد بازیکنان تهاجمی۱۸۱/۳ سانتی‌متر، بازیکنان میانی ۱۷۸/۹ سانتی‌متر، بازیکنان دفاعی ۱۸۲/۹ سانتی‌متر و دروازه‌بان‌ها ۱۸۸/۱ سانتی‌متر

• این نمودار آناتومی با توجه به پست بازیکنان، تکلیف را روشن کرده است و در ادامه تحقیقات، آمارهای دیگری ارائه می‌شود که شگفت‌انگیز است. هفتاد میلیون دلار(۴۷/۸ میلیون پوند) ارزش کلی بیمه‌ پاهای دیوید بکهام است.

• ۶۶ درصد کل انرژی کسب‌شده در یک روز، در یک بازی مصرف می‌شود. ۲۳/۳ شاخص جرم بدن(BMI) بازیکنان در سال ۲۰۰۴-۲۰۰۳ لیگ برتر است. (شاخص توده بدنی، مقیاسی برای اندازه‌گیری میزان تناسب وزن نسبت به قد فرد است)

• این شاخص ابتدا در سال ۱۹۷۲ در یک مجله علمی مطرح شد و از آن پس به عنوان یکی از معتبرترین مقیاس‌ها برای اندازه‌گیری احتمال اضافه یا کمبود وزن استفاده می‌شود. شاخص توده بدنی یک روش سودمند برای تخمین میزان چربی بدن، استفاده از فرمولی است که شاخص توده بدنی BMI نامیده‌ می‌شود.

• ۱۸۵/۷۶ میانگین قد بازیکنان تیم اسلواکیایی کوشیتسه بلندقدترین تیم اروپا در سال ۲۰۰۶ است و ۱۷۷/۷ متوسط کوتاه‌قدترین تیم اروپا باشگاه ویرن ساندانسکی بلغارستان در سال ۲۰۰۶

• ادگار داویدز تکل‌زن خشن هلندی که به علت عینک محافظی که پس از عمل جراحی آب سیاه در سال ۱۹۹۹ روی چشم راستش به هنگام بازی می‌زد به خوبی به خاطر آورده می‌شود، او با اجازه فیفا از عینک محافظ و شوینده چشمی استفاده می‌کرد که حاوی مواد ممنوع بود.

آناتومی یک فوتبالیست (۲)

√ قدرت بدنی:…

√ چشم‌ها:…

√ سرشانه‌ها:…

√ ماهیچه‌های قفسه سینه:…

√ ماهیچه‌های چهار سر ران:…

√ مچ پا:…

برای شرکت در دوره های آنلاین فوتبالی ، همین حالا کلیک نمایید

(منبع : ipcce)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

 

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام