همه چیز درباره سلب میزبانی جام جهانی

همه چیز درباره سلب میزبانی جام جهانی

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (جام جهانی) :

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ، به فاصله هشت هفته تا آغاز مسابقات جام جهانی زیر ۲۰ سال فوتبال در اندونزی، میزبانی این رقابت‌ها به دلیل واکنش تند افکار عمومی آن کشور نسبت به مشارکت اسرائیل در این مسابقات، از این کشور شرق آسیایی سلب شد.

به گزارش AP، فیفا گفته است اندونزی «به دلیل وضع موجود» از میزبانی این تورنمنت ۲۴ تیمی کنار گذاشته شده و توضیحات بیشتری در این باره ارائه نکرده است.

این تصمیم در پی جلسه ریاست فدراسیون فوتبال اندونزی با جیانی اینفانتینو (رییس فیفا) در دوحه قطر اخذ شد.

اسرائیل ژوئن سال گذشته میلادی به جام جهانی زیر ۲۰ سال راه یافت. اما حضور این کشور در مراسم قرعه کشی مسابقات که قرار است روز جمعه در بالی برگزار شود، با مخالفت‌های سیاسی همراه شد. اندونزی پر جمعیت‌ترین کشوری در جهان است که مسلمانان اکثریت ساکنان آن را تشکیل می‌دهند. این کشور که از حامیان فلسطین است، دارای روابط دیپلماتیک با اسرائیل نیست.

حالا آرژانتین که به مسابقات پیش رو راه نیافته، گزینه اصلی فیفا برای برگزاری جام جهانی زیر ۲۰ سال ۲۰۲۳ است. در شرایطی که هنوز در این باره تصمیم‌گیری نشده است، اینفانتینو در روز پنجشنبه گفت که آرژانتین قادر است به جای اندونزی، از این رقابت میزبانی کند. او همچنین قول داده است که ظرف۲-۳ روز، میزبان جدید مسابقات معرفی خواهد شد.


ارتباط با ما :

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@

 اینستاگرام   itfootball.ir

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام