بازیکن فوتبال – الکس مورگان

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار بانوان)

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال : الکس مورگان بازیکن آمریکایی عضو تیم ملی آمریکا متولد ۲ ژوئن در آمریکا به دنیا آمد .

الکس مورگان آی تی فوتبال

او فارغ التحصیل رشته اقتصاد سیاسی دانشگاه برکلی کالیفرنیا می باشد که دارای قد ۱۷۰ سانتی متر و وزن ۶۰ کیلوگرم می باشد که در پست مهاجم برای تیم ملی آمریکا بازی می کند .

خانواده :

الکساندرا پاتریشیا مورگان ملقب به الکس مورگان (Alex Morgan) در حومه لس آنجلس کانتی سن دیماس، کالیفرنیا آمریکا به دنیا آمد.

فرزند آخر خانواده است و دو خواهر بزرگتر بنام «جنی» و «جری» دارد، پدرش مایکل تی مورگان فوتبالیست بود و مادرش پاملا نام دارد.

شروع با فوتبال ساحلی :

او فوتبال ساحلی  را از سنین کم شروع کرد و در تیم AYSO فعالیت می کرد و پدرش اولین مربی او بود او قبل از ۱۴ سالگی فوتبال باشگاهی را تجربه نکرده بود.

او با تیم باشگاهی اش قهرمانی زیر ۱۶ سال لیگ فوتبال ساحلی (CSL) و سومی زیر ۱۹ ساله ها را به دست آورد

الکس مورگان آی تی فوتبال

درخشش در تیم مدرسه :

در دبیرستان دایموند تحصیل کرد و ۳ بار عنوان برترین بازیکن لیگ مدارس را دریافت کرد در مدرسه به دلیل سرعت و توانایی اش در دوی سرعت معروف بود و برای تیم های منطقه ای و ایالتی برنامه توسعه المپیک (ODP) نیز بازی کرده است .

آغار حرفه ای فوتبال :

فوتبال خود را از آکادمی سایپر الیت آمریکا آغاز کرد و در سال ۲۰۰۸ به تیم وست کست ملحق شد و تا دسامبر ۲۰۰۹ در این تیم عضویت داشت .

از کالیفرنیا استورم تا پالی بلوز :

ژانویه ۲۰۱۰ در ۲۱ سالگی برای ادامه فوتبال خود به تیم «کالیفرنیا استورم» منتقل شد پس از یک نیم فصل از این تیم جدا شد و به تیم «پالی بلوز» پیوست و تا دسامبر ۲۰۱۰ برای این تیم به میدان رفت .

وی از سال ۲۰۱۱ تا دسامبر ۲۰۱۶ به ترتیب در تیم های «وسترن نیویورک فلش»، «سیاتل ساندرز»، «پورتلند تورنز» و «اورلندو پراید» بازی کرد.

انتقال به فرانسه تا بازگشت به آمریکا :

ژانویه ۲۰۱۷ در ۲۸ سالگی برای تجربه چالش جدید به تیم «لیون» فرانسه ملحق شد پس از یک نیم فصل، تصمیم به جدایی گرفت و به تیم «اورلندو پراید» بازگشت و تا سال ۲۰۲۰ پیراهن این تیم را بر تن داشت .

او با تیم لیون ۱ قهرمانی لیگ برتر، ۱ قهرمانی جام حذفی فرانسه و ۱ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد و سال ۲۰۱۹ با بازی های خوبش در این تیم سبب شد تا به عنوان دومین بازیکن برتر جهان انتخاب شود.

بازی ملی :

اولین بار سال ۲۰۰۸ در ۱۹ سالگی به تیم ملی زیر ۲۰ ساله های آمریکا دعوت شد و سال ۲۰۱۰ هم در ۲۱ سالگی توانست به پیراهن تیم ملی بزرگسالان دست پیدا کند

او به همراه تیم ملی آمریکا ۱ قهرمانی المپیک، ۱ قهرمانی جام جهانی زیر ۲۰ سال ها، ۲ قهرمانی جام جهانی بررگسالان و ۳ قهرمانی کونکاکاف را تجربه کرده است .

پیوستن به تاتنهام :

او در سال ۲۰۲۰ تصمیم گرفت فوتبالش را خارج از کشور ادامه دهد .

تاتنهام تیمی بود که او قرارداد بست اما این قرار داد یک نیم فصل بیشتر طول نکشید ولی در آن جا به او بازی نرسید .

او به اورلندو پراید پیوست تا دسامبر ۲۰۲۱ در این تیم بود .

انتقال به موج سن دیگو :

او در ژانویه ۲۰۲۲ به تیم موج سن دیگو در ۳۳ سالگی پیوست و هم اکنون در پست مهاجم برای این تیم بازی می کند .

جام جهانی بانوان ۲۰۲۳ :

او اکنون دعوت شده به تیم ملی آمریکا می باشد که در پست مهاجم هم برای تیم کشورش بازی می کند و می تواند با قهرمانی آمریکا در این جام شانس خود را برای کسب عنوان بهترین بازیکن استحکام بخشد .


ارتباط با ما

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

 

 

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام