لیگ برتر فوتبال ساحلی

لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران انصراف داد

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (فوتبال ساحلی)

به گزارش پایگاه رسانه آی تی فوتبال : تیم صدرشیمی یزد به طور رسمی از ادامه حضور در لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران انصراف داد.

باشگاه صدرشیمی یزد مهرماه سال ۱۴۰۰ با ترکیبی از جوانان کاملاً بومی، پس از قهرمانی در لیگ دسته اول فوتبال ساحلی ایران، جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد.

این تیم در دو سال گذشته با وجود اما و اگرهای فراوان حضورش در لیگ، طی این مدت سبب خودنمایی استعدادهای جوان فوتبال ساحلی یزدی در سطح کشور شد ولی چند روزی است که اخبار ضد و نقیضی در خصوص کناره‌گیری این تیم از حضور در لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران در سال ۱۴۰۳ به گوش می‌رسد.

شوک وارد شده به فوتبال ساحلی یزد و ایران در این باره چنین مطرح می‌شود که مسئولان باشگاه تصمیم دارند در صورت حمایت نشدن از سوی مسئولان استان، از رقابت‌های لیگ برتر کناره‌گیری کنند.

البته چند روز پیش نیز خبری مبنی بر این منتشر شد که مدیر عامل این باشگاه طی نامه‌ای به استاندار یزد، سهمیه لیگ برتری خود را به‌ دلیل ناتوانایی در تأمین هزینه‌های حضور در لیگ به استانداری واگذار کرده‌ است.

«احمد عشقان ملک» رئیس هیات مدیره باشگاه صدرشیمی یزد در خصوص آخرین وضعیت این تیم می‌گوید: طی ۱۵ سال تیم‌داری با تمام وجود تیم گلساپوش را سرپا نگه داشتیم و از دو سال پیش نیز تیم صدرشیمی به خانواده این مجموعه اضافه شد.

وی در خصوص انصراف صدرشیمی از لیگ برتر، خاطرنشان می‌کند: واقعاً برای خودمان هم ناگوار است که از ادامه حضور در لیگ انصراف دهیم اما چاره‌ای جز این نداریم چرا که سر پا نگه داشتن دو تیم در سطح اول لیگ ایران در شرایط اقتصادی حاکم برای یک بخش کوچک خصوصی دشوار است.

عشقان ملک با اشاره به این که سال گذشته هزینه حضور دو تیم گلساپوش و صدرشیمی در لیگ برتر نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان شده است، اظهار می‌کند: چند سالی است که افزایش هزینه‌های تیم داری در لیگ برتر چندین برابر شده و توان یک بخش صنعتی خصوصی به این اندازه نیست که بتواند این هزینه‌ها را پرداخت کند.

رئیس هیات مدیره باشگاه صدرشیمی ادامه می‌دهد: اکثر بازیکنان این تیم اکنون پیراهن تیم ملی را بر تن دارند و هر کدام در سطح ملی و بین الملل برای خود صاحب عنوان هستند لذا قرار نیست که با مبلغ قرارداد دو سال پیش همچنان در تیم حضور داشته باشند.

عشقان ملک در پایان نیز یادآور می‌شود: سال گذشته نیز مسئولان استان قول حمایت از این تیم را دادند اما اتفاقی روی نداد لذا امروز علی‌رغم میل باطنی، انصراف خود از حضور در لیگ برتر را اعلام و امتیاز این تیم را به استانداری یزد واگذار کردیم.


ارتباط‌‌با‌ما : 
فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام