به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ، تیم فوتبال یونتوس ایتالیا به دلیل فساد مالی ، نقره داغ شد .

در پی حکم صادره از فدراسیون فوتبال ایتالیا و به دلیل فساد در بخش حسابداری و حساب سازی این باشگاه بزرگ فوتبال ایتالیا ، دادگاه این کشور تیم فوتبال یونتوس را محکوم به کسر ۱۵ امتیاز کرد و تعدادی از مدیران ارشد این باشگاه نیز محرومیت هایی را دریافت کردند .

با این اتفاق تیم یونتوس از رده سوم به رده دهم جدول سری آ ایتالیا سقوط کرد و ۱۵ امتیاز از این تیم کسر شد .

از سال ۲۰۱۸ به بعد بساری از قراردادهای این باشگاه به صورت باورنکردنی به ثبت رسید و افراد معتبری همچون رونالدو در این باشگاه توپ زدند . محققین فدراسیون ، تمام رفتار و قراردادهای داخلی و خارجی این باشگاه را زیرنظر داشتند و به صورت جدی پیگیری می کردند . در طی این سال های اخیر ، مدیران بسیار زیادی از این باشگاه استعفا دادند و این نشان می دهد که عمق فساد تا چه حد بوده است .

جالب اینجاست که بعد از همه گیری کرونا در سال ۲۰۱۹ ، به گفته رسانه ها ، بازیکنان باشگاه دستمزد ۴ ماه از بازی های خود را بخشیدند اما با شواهد پیش آمده و مستندات محکمی که فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرده است ، که نه تنها باشگاه نبخشیده است بلکه دستمزد سه ماه از بازیکنان را چند برابر از رقم قرارداد پرداخته است و بسیاری از بازیکنان با این باشگاه قراردادهای خصوصی امضا کرده اند .

افرادی حقیقی که از این باشگاه محروم شده اند ، عبارتند از : پارتیچی ، آنیلی ، ندود ، آریوابنه و کروبینی از مدیرانی هستند که به تفکیک سنگینی پرونده هایشان از ۸ ماه تا ۲.۵ سال از هرگونه فعالیت ورزشی محروم شدند .

با این وضعیت وخیم و بد باشگاه یونتوس ، احتمال دارد که این تیم حتی نتواند در لیگ قهرمانان سال آینده شرکت کند و در سری آ نیز نتواند جامی به دست بیاورد .

البته تحقیقات همچنان در این پرونده و پرونده سایر تیم های دیگر همچون : سمپتوریا ، جنوا ، پارما و … ادامه دارد و احتمال این می رود که در روزهای آینده شاهد خبرهای جدیدی از فوتبال ایتالیا مبنی بر فساد مالی در باشگاه های مختلف و محرومیت های جدید باشیم .

(منبع : پایگاه خبری آی تی فوتبال)

(نویسنده : MRN)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام