فیفا فرمت جام جهانی ۲۰۲۶ را تایید کرد

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (جام جهانی) :

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ، فیفا فرمت جدید برگزاری جام جهانی ۲۰۲۶ را تایید کرد .

بر اساس گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» آمریکا و نشریه انگلیسی «اتلتیک»، شورای فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در آستانه تأیید فرمت جدید برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ است. بیست‌وسومین دوره مسابقات جام جهانی قرار است به میزبانی سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار شود و این دوره از رقابت‌ها ۲۴ بازی بیشتر از جام جهانی قطر خواهد داشت.

فرمت برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ که شورای فیفا آن را تأیید خواهد کرد به شرح زیر است:

* مسابقات با حضور ۴۸ تیم در ۱۲ گروه چهار تیمی آغاز می‌شود و هر تیم در مرحله گروهی سه بازی انجام می‌دهد.

* دو تیم برتر هر گروه به همراه هشت تیم برتر که جایگاه سوم گروه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند (در مجموع ۳۲ تیم)، راهی مرحله یک‌شانزدهم نهایی می‌شوند و برای رسیدن به فینال با هم رقابت خواهند کرد.

از زمانی که باشگاه‌ها باید بازیکنان خود را برای حضور در جام جهانی آزاد کنند، به‌علاوه روزهای برگزاری این تورنمنت و روزهای استراحتی که وجود دارد، طول این دوره از مسابقات ۵۶ روز می‌شود که این درست به همان اندازه جام‌های جهانی ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ است.

* ۱۶ شهر میزبان مسابقات خواهند بود و ۱۰۴ بازی در طول ۳۹ روز برگزار خواهد شد که این یعنی نسبت به جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر، ۲۴ بازی بیشتر برگزار خواهد شد.  

* نکته جالب اینجاست که تعداد بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۶ (۱۰۴ بازی) بیشتر از مجموع تعداد بازی‌های پنچ دوره اول جام جهانی است. تعداد بازی‌های جام‌های جهانی ۱۹۳۰، ۱۹۳۴، ۱۹۳۸، ۱۹۵۰ و ۱۹۵۴ در مجموع ۱۰۱ بازی بود.

(منبع : تسنیم)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام