شیخ جاسم زیر نظر مقامات دولتی بریتانیا

شیخ جاسم زیر نظر مقامات دولتی بریتانیا

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار باشگاه ها):

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ، شیخ جاسم بن‌حمد آل‌ثانی مشتری شیاطین‌سرخ برای خرید مالکیت منچستریونایتد با یک مانع بزرگ مواجه است.

شیخ جاسم زیر نظر مقامات دولتی بریتانیا

مقامات دولت بریتانیا از پیشنهاد شیخ جاسم بن‌حمد آل‌ثانی مشتری قطری باشگاه منچستریونایتد، ابراز نگرانی کرده‌اند. آل‌ثانی یکی از پیشتازان رقابت برای خرید شیاطین‌سرخ است و این بانکدار قطری رقیبی جدی برای میلیاردر بریتانیایی سر جیم رتکلیف به عنوان دیگر مشتری جدی من‌یونایتد محسوب می‌شود. در این میان مقامات دولت بریتانیا ظاهراً ترجیح می‌دهند که رتکلیف برنده این رقابت شود و دلیل‌شان فراتر از بخث طرفداری از یک هموطن است.

شیخ جاسم نه تنها به دنبال خرید ۱۰۰ درصدی سهام یونایتد است بلکه گفته تمام بدهی‌های باشگاه را هم تسویه می‌کند. اما او با یک مانع بزرگ روبه‌رو است و اکنون نگرانی‌هایی در مورد سابقه تجاری قبلی او مطرح شده است. این مرد قطری از سال ۲۰۰۶ رئیس بانک اسلامی قطر بوده است که همین موضوع منشأ نگرانی‌ها درباره ورود او به فوتبال انگلیس است. به گزارش بلومبرگ، مقامات ارشد فوتبال انگلیس نسبت به سالم بودن تمام فعالیت‌های مالی شعب بریتانیایی این بانک تردید دارند که این هم مربوط به اتفاقی است که سال ۲۰۱۶ رخ داد. ۷ سال پیش، بانک مرکزی انگلیس، شعب بانک اسلامی قطر در بریتانیا را به این دلیل که نقض الزامات سرمایه‌ای بانک را در معرض ریسک بالایی قرار داده بود ۱.۴ میلیون پوند جریمه کرد.

با وجود نگرانی‌های موجود ظاهراً بریتانیایی‌ها هنوز هیچ برنامه‌ای بر جلوگیری از پیروزی احتمالی پیشنهاد شیخ جاسم در نبرد برای تصاحب مالکیت باشگاه منچستریونایتد ندارند هرچند این احتمال وجود دارد که پیشنهاد سرمایه گذار قطری با سختگیری بیشتری زیر ذره‌بین مقامات دولتی قرار بگیرد.

پیش از این سعودی‌ها با خرید سهام باشگاه نیوکاسل، وارد لیگ برتر شدند به امید اینکه به سلطه اماراتی‌ها (مالکان باشگاه منچسترسیتی) بر فوتبال جزیره پایان دهند و حالا در صورت پیروزی شیخ جاسم، پای قطری‌ها نیز به لیگ انگلیس باز می شود.


ارتباط با ما :

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@

 اینستاگرام   itfootball.ir

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام