به گزارش پایگاه علمی آی تی فوتبال ، قصد داریم در این مقاله به طور خلاصه اصول تکنیکی در فوتبال را بیان کنیم .

 

 

تکنیک های فوتبال تک نفره در ابتدا مربوط به پا می باشد یعنی وقتی یک فرد از خود می پرسد چگونه تکنیک های فوتبال را به صورت حرفه ای یاد بگیریم؟ باید ابتدا تکنیک های فوتبال تک نفره مانند پاس دادن، شوت زدن و دربیل کردن را فرا گرفته باشد. در پاسخ به سوال چگونه تکنیک های فوتبال را یاد بگیریم به صورت حرفه ای نیز باید گفت که اولین برخورد یک بازیکن با توپ بسیار مهم است و این همان توانایی و مهارتی است که یک بازیکن مبتدی را از حرفه ای جدا می کند. در حقیقت یک بازیکن حرفه ای در یادگیری تکنیک های فوتبال باید بتواند با پاهای خود توپ را در زمین متوقف کند و پس از مسلط شدن بر روی آن شروع به حمله کند. در ادامه برخی از تکنیک های فوتبال مربوط به پا را برای شما مطرح کرده ایم :

برای ثبت نام دوره های فوتبالی کلیک نمایید

– تمرین پاس کوتاه با بازیکن مقابل با یک تماس با توپ : این تکنیک فوتبال را با ضربه زدن توپ به دیوار می توانید تمرین کنید.

 -تمرین پاس هوایی به هم تیمی یا سانتر توپ : بازیکن باید با توپ دو تماس یکی برای تثبیت توپ و پاس توپ به هم تیمی داشته باشد.

– پاس دادن یا شوت کردن توپ در حین دویدن : بازیکن باید در این تکنیک فوتبال در حین دویدن با دقت توپ را به هم تیمی خود پاس دهد.

 

 

هوش فوتبالی تان را افزایش دهید

در پاسخ سوال چگونه تکنیک های فوتبال را یاد بگیریم همچنین باید گفت که در مرحله بعدی باید هوش فوتبالی خود را افزایش دهید. در اصل دفاع نفر به نفر در هر جایی از زمین بازی فوتبال می تواند مفید واقع شود. زیرا همه افراد از مهاجمان تا بازیکنان خط میانی زمین فوتبال به دفاع فردی در حین بازی نیاز دارند. به همین دلیل ابتدا باید تکنیک های فوتبال تک نفره مانند پاس دادن و … را به صورت تکی تمرین کنید.

پس از تمرین این مورد سعی کنید توپ را در حالی که طرف مقابل شما سعی می کند از شما بگیرد را با هوش فوتبالی خود حفظ کنید. در تمرین های این چنینی تکنیک های فوتبال باید به چند نکته مهم توجه کنید. برای مثال به کمر بازیکن نگاه کنید تا بتوانید حرکت او را پیش بینی کنید و غافلگیر نشوید. نکته دیگر حالت خمیده و انعطاف پذیر بدن می باشد زیرا وقتی یک بازیکن پاهای خود را این گونه بر روی توپ می گذارد می تواند امکان تغییر سریع موقعیت و واکنش سریع را داشته باشد.

برای ثبت نام دوره های فوتبالی کلیک نمایید

لیست بهترین تکنیک های فوتبال

 عبارتند از :

-پاس ها

-تکل زدن

-کنترل ها

-هد زدن

-حمل توپ

-دفاع کردن

– شک زدن

-پاس های بلند

-چرخش ها

-ارسال های کات دار

-دریبلینگ

-حرکات ضبدری

-اورلب

– اوت دستی

-پنالتی

-ضربات شروع مجدد

 

 

در بازی فوتبال نمی توان به تنهایی پیروز شد، فوتبال درباره این است که کل یک تیم برای رسیدن به یک هدف با هم کار کنند، فوتبال همیشه درباره گروه بوده است نه یک فرد.

برای ثبت نام دوره های فوتبالی کلیک نمایید

(منبع : هماوردگاه)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام