برخی قضاوت‌های نادرست می‌کنند

برخی قضاوت‌های نادرست می‌کنند

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار ویژه بانوان) :

به گزارش پایگاه خبریآی تی فوتبال ، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان بر این اعتقاد است که برخی افراد تنها درصدد تخریب تیمش هستند و می‌خواهند به روند حرکتی شاگردان او خدشه وارد کنند.

برخی قضاوت‌های نادرست می‌کنند

مریم آزمون درباره شرایط تیمش پیش از آغاز مسابقات مقدماتی المپیک فوتبال بانوان آسیا اظهار داشت: اردوهای تیم ملی را در دو مرحله دنبال کردیم و با نفرات اصلی تمرینات را ادامه دادیم و روز ۱۳ فروردین ماه به میانمار اعزام می‌شویم.

وی در مورد گروهی که تیم ملی کشورمان در آن قرار دارد، گفت: در گروهی قرار داشتیم که سخت بود، چون بنگلادش چند سالی است فوتبال رو به رشد دارد. میانمار هم از مدعیان است و رنکینگ ۴۵ جهان را دارد. این تیم در آسیا در رده هشتم است و از تیم‌های توسعه‌یافته در بانوان محسوب می‌شود. از تیم مالدیو هم یکی دو فیلم توانستیم پیدا کنیم و نمی‌دانستیم شرایط‌شان چگونه است. البته عنوان شد که بنگلادش و مالدیو کناره‌گیری کرده‌اند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان با اشاره به آنالیز بازی میانمار خاطر نشان کرد: ما فقط در این مدت کم سعی کردیم بازی‌های حریف‌مان را آنالیز و روش بازی‌مان را با ملی‌پوشان کار کنیم. بر همین اساس هر روز در دو نوبت اختصاصی روی دروازه‌بان‌ها، فورواردها و مدافعان کار کردیم، چون می‌دانیم آنها چگونه بازی می‌کنند. ما هم تلاش می‌کنیم در بازی‌های خود برنامه‌های مدنظر را داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: به دست آوردن هماهنگی در این مدت بسیار سخت بود، چون متأسفانه بازی تدارکاتی هم نداشتیم. چند نامه هم برای کشورهای دیگر فرستادیم تا بتوانیم بازی دوستانه داشته باشیم، اما هیچ‌کدام حاضر نشدند و این کار را خیلی برای ما سخت می‌کند.

آزمون با ابراز امیدواری به اینکه شاگردانش بتوانند به مرحله بعد صعود کنند، گفت: اگر بتوانیم با همین رویه جلو برویم و بازیکنان به حرف‌های مربیان گوش کنند، می‌تواند اتفاقات خوبی رخ بدهد. البته فکر می‌کنم شرایط خیلی سخت است، چون یک تیم صعود می‌کند.

وی با بیان این مطلب که «با صعود از مرحله مقدماتی المپیک، شرایط برای فوتبال بانوان بهتر می‌شود.»، گفت: اگر از گروه‌مان صعود کنیم، فکر می‌کنم نقطه عطفی برای فوتبال بانوان باشد، چون بعد از این بازی‌ها می‌توانیم برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان بر تغییر نگاه‌ها بعد از عملکرد و نتیجه خوب شاگردانش در این مسابقات تأکید و تصریح کرد: عملکرد خوب در مسابقات مهم است، اما گاهی نتیجه هم باعث می‌شود نگاه‌ها به فوتبال بانوان تغییر کند. با شاگردانم صحبت کرده‌ام علاوه بر اینکه عملکرد خوبی داشته باشیم، بتوانیم نتیجه خوبی هم بگیریم که نگاه‌ها را نسبت به فوتبال بانوان تغییر بدهیم.

وی شرایط بازی در میانمار را سخت ارزیابی کرد و افزود: آب و هوای میانمار به شدت گرم و شرجی است و ما در هوای تهران به دلیل بارندگی طی این دو روز نتوانستیم تمرین کنیم و این امر شرایط را برای ما خیلی سخت می‌کند.

آزمون به ضعف نداشتن مربی دروازه‌بان خانم اشاره کرد و ادامه داد: من خیلی دوست دارم درباره این انتخابم صحبت کنم، چون یکی از دغدغه‌های‌مان در این چند سال نداشتن مربی دروازه‌بان‌های خانم بوده است. حتی خیلی از باشگاه‌ها هم از داشتن چنین موردی دور هستند.

وی افزود: ما مربیانی داشتیم که مربی دروازه‌بان بودند، اما دروازه‌بان نبودند. من به‌عنوان مدرس B آسیا که در ایران تدریس داشتم، متوجه شدم برخی بازیکنان می‌توانند مربیان خوبی در آینده باشند. خانم عزیزی دروازه‌بان فوق‌العاده‌ای است و با توجه به اینکه متوجه شدم چقدر خوب می‌تواند در کار آموزش موفق باشد، از او خواستم در کنار ما باشد. روز اول با دروازه‌بان‌های تیم ملی صحبت کردم و ابتدا شوکه شده بودند، اما یکی دو روز که گذشت متوجه شدم انتخاب خوبی کرده‌ام و مطمئناً این مورد باعث می‌شود بازیکنان و مربیان ما توسعه پیدا کنند و به کار آموزش بپردازند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان بر داشتن کادر قوی تأکید کرد و اظهار داشت: در باشگاه‌ها هم یکی از پیشنهادات من به آموزش همین بود که به زودی کلاس دروازه‌بانی بگذاریم تا دروازه‌بان‌های بازنشسته لیگ در کلاس شرکت کنند و بهترین‌ها را از آن کلاس انتخاب کنیم تا در رده‌های مختلف و باشگاه‌ها کار کنند، چون همه نباید به فکر سرمربی بودن باشیم. ما باید کادر قوی داشته باشیم تا تیم خوب را آماده کنیم. از خانم عزیزی هم ممنونم و فکر می‌کنم اعتمادبه‌نفس مورد نیاز را به دست آورده و خوب کار می‌کند.

وی تأکید کرد: عزیزی را در دوره قبل به اردوی تیم ملی دعوت کردم، اما وقتی دیدم به‌عنوان دروازه‌بان چهارم و پنجم است و انگیزه لازم برای اینکه دروازه‌بان اول یا دوم بودن را نداشت، لذا به او گفتم در کار آموزش می‌تواند موفق باشد و او پذیرفت. فکر می‌کنم در حال حاضر نگاهش به زندگی تغییر کند و مطمئنم در آینده یکی از بزرگ‌ترین مربیان دروازه‌بان‌های ایران می‌شود.

آزمون راجع به حاشیه‌هایی که پیرامون زهره کودایی به دنبال انتخاب عزیزی به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها مطرح شده، گفت: ارزش زیادی برای کودایی قائل هستم و از وقتی سرمربی شدم، سه بار او را به تیم ملی دعوت کردم و در هر سه بار او از حضور سر باز زد. تیم ملی به او ابهت و بزرگی را داده و همه مردم ایران از او انتظار دارند. به هر حال بعد از افتخارآفرینی که برای کشورمان کرد، دوباره آمده و می‌تواند به افتخارآفرینی خود ادامه بدهد، چون تیم ملی مقدس است و جایی است که همه ما نسبت به آن دین داریم، خصوصاً افرادی مثل او که افتخار فوتبال بانوان هستند.

وی افزود: ما قبل از اینکه کادرمان را اعلام کنیم، چون برای او خیلی ارزش قائل هستم، با مدیر تیم سپاهان تماس تلفنی گرفتم و گفتم نمی‌خواهم برای او و تیم ملی حاشیه درست شود. اسم زهره کودایی را دادم و اسمش در لیست هست، اگر نمی‌خواهد بیاید، تا قبل از اینکه لیست روی سایت نرفته، اعلام کند تا حاشیه و هجمه درست نشود. خودش هم خیلی محترمانه گفت که نمی‌آید.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان تصریح کرد: من ناراحت شدم، چون هنوز کادر مشخص نشده بود. کودایی گفت که نمی‌آید و عزیزی هم خیلی دیر اضافه شد. بعد من شنیدم صحبت‌هایی کرده است و خیلی ناراحت شدم. فکر می‌کنم این صحبت‌ها جایز نیست و او هم می‌تواند بعد از پایان دوران بازیکنی وارد عرصه مربیگری شده و مربی بسیار خوبی شود. باید اجازه دهد راه برای همه باز باشد و حمایت کند.

وی همچنین راجع به حواشی اخیر که در تیم ملی به وجود آمده است، گفت: گروه خیلی کوچکی هستند که متأسفانه خیلی بزرگ‌نمایی می‌کنند و بسیار ناراحت کننده است که وارد موضوعاتی شویم که اصلاً وجود ندارد. در هر خانواده و ارگانی مشکل هست، خصوصاً در جامعه ما با وجود مشکلات اقتصادی که همه با آن دست به گریبان هستیم. خیلی از فدراسیون‌ها حتی نمی‌توانند تیم اعزام کنند، اما فدراسیون فوتبال تلاش می‌کند تا تیم‌های بانوان به مسابقات اعزام شوند. نمی‌گویم کم و کسری نیست، صد درصد هست.

آزمون افزود: مطمئناً ما هم مشکلاتی داریم، اما باید با مشکلات کنار بیاییم. چون تعطیلات نوروز بوده نتوانستیم برای دو نفر از بازیکنان راه دورمان بلیت آنلاین بگیریم که این حاشیه‌ها را به وجود آوردند. در صورتی که کادر پشتیبانی تمام تلاشش را انجام می‌داد که بتواند برای بازیکنان بلیت تهیه کند و این حق مسلم بچه‌هاست، ولی ما به آنها گفتیم بلیت تهیه کنید و بیایید و پول‌های‌شان هم واریز شده است. من از آنها تشکر می‌کنم که در تعطیلات عید نوروز آمدند و سعی کردیم فضا را طوری درست کنیم که نشان بدهیم در کنار هم یک خانواده هستیم و واقعاً نیاز به حمایت داریم.

وی با بیان اینکه برخی افراد هدف‌شان تخریب تیم ملی است، اظهار داشت: من ناراحت می‌شوم که برخی به صورت یک‌طرفه مطالبی انعکاس می‌دهند. مشخص است که هدف‌شان فقط تخریب است. ما آرزو و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا باعث شویم مردم و خانواده‌های‌مان از پیروزی و عملکرد خوب ما خوشحال شوند. برخی عمداً می‌خواهند خدشه‌ای وارد کنند که موفق هم نیستند و امیدوارم همه حمایت کنند. ما هنوز نرفتیم و هنوز در مسابقات عملکردی نداشتیم، اما قضاوت‌های نادرست می‌کنند که جز اینکه به تیم ملی ضربه می‌زند، چیزی نیست.


ارتباط با ما :

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@

 اینستاگرام   itfootball.ir

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام