تشریح سیستم ۳۵۲

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (مقاله آموزشی)

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال :۳۵۲ یک سیستم دفاعی می باشد  که در ادامه باهم خواهیم خواهند

آنالیز سیستم های فوتبال؛ 2-5-3

در سال ۱۹۸۲ فیفا تصمیم گرفت تا سیستم جدیدی را وارد فوتبال کند که مبنای این سیستم جنگندگی در وسط زمین بر مبنای قدرت فیزیکی بالا تیم در این سیستم می باشد .

در سال ۱۹۸۲ تیم های آلمان غربی و فرانسه در نیمه هایی جام جهانی از این سیستم استفاده کردند و این سیستم در یورو ۸۴ نیز مورد استفاده قرار گرفت که مهم ترین مسائل روز دنیای فوتبال جنگندگی در مرکز زمین با قدرت فیزیکی بالا هدف سیستم بود .

مطالعات فیفا آغاز شد و مربیان تمرینات خود را برمبنای جنگندگی و قدرت فیزیکی بالا و استقامت بدنی بالا طراحی کردند که تئوری دفاع و حمله در مر کز زمین بعد ها در دستور کار مربیان قرار گرفت تا جایی که کارلوس بیلاردو از آرژانتین و فرانس بکن باوئر از آلمان با استفاده از این سیستم توانستند تیم های های خود را به مرحله نهایی جام جهانی ۸۶ و ۹۰ برسانند.

این سیستم متشکل از ۳ مدافع ۵ هافبک و ۲ مهاجم می باشد که هر یک را در ادامه توضیح خواهیم داد:

مدافعان :

خط دفاعی متشکل از ۳ مدافع است، ۲ توپ­گیر و یک کاورکننده و توپ­پخش­کن در گذشته اغلب سوییپر اندکی از دو یار خود عقب­تر قرار می­گرفت تا بتواند اشتباهات آنان را پوشش دهد. اما در حال حاضر این کار دیگر صورت نمی­گیرد و ۲-۵-۳ مدرن به گونه­ای دیگر پیاده می­شود که در ادامه خواهم گفت:سوییپر باید باهوش ، باتجربه ، با اعتماد به نفس ،بازیخوانی بالا و در کاور کردن توپ و ارسال پاس های کوتاه و بلند تبهر داشته باشد و قد آن ها ۱۷۰ تا ۱۸۰ سانتی متر باشد و از نظر خصوصیات فیزیکی مورد تأیید باشد .


ارتباط با ما :

 تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball-ir@

 اینستاگرام   itfootball.ir

آپارات itfootball

 

 

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام