تاج: فوتبال تهران موتور محرک فوتبال کشور است

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار ایران)

به گزارش پایگاه رسانه آی تی فوتبال : رییس فدراسیون فوتبال پس از اتمام را‌ی‌گیری انتخابات رییس هیات فوتبال استان تهران به نکاتی اشاره کرد.

مهدی تاج 
آی تی فوتبال

مهدی تاج در پایان مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان تهران گفت: خیلی متشکرم از آقای براتی در دوران سرپرستی هیأت فوتبال استان تهران که مجمع آرام و بسیار خوب و منظم را برگزار کردند. مجمعی که درخور تحسین است. مجمع بسیار خوب با شرایط بسیار عالی برگزار شد. من یاد و خاطره آقای احمدی را گرامی می‌دارم. ما سعی کردیم با هیچ نامزدی ملاقات نداشته باشیم.

او ادامه داد: ماجدی دو بار کاری سراغ من آمد. ما هر روز آن‌ها را دیدیم اما واقعیت این است تمام این رای برای مجمع بود. حسین خبیری عصو هیأت مدیره پرسپولیس ۲۰۰ بار به من زنگ زد که نظرت کیست اما من پاسخی ندادم. ماجدی بیگانه با حال فوتبال نیست‌ و دوره خود من در بخش مدیریتی با من آمد. کار منظمی هم داشته و فوتبال را می‌شناسد.

تاج ادامه داد : بعد از تقدیر و تشکر از انتظاراتم از او می گویم. پیشکسوتانی که تشریف دارند مانند آقای اربابی و کسانی همچون علی کاظمی که اکنون نیستند برای من همیشه قابل احترام هستند. از همه اعضای هیأت رئیسه و تمام فوتبالیست های بانوان و آقایان استان تهران تشکر می کنم. از جناب آقای شیرازی هم در دوران حضورش تشکر می کنم. باید قدردان باشیم تا دیگران هم قهرمان را بدانند.

تاج افزود: فوتبال تهران موتور محرک فوتبال کشور است. هر وقت حال فوتبال تهران خوب باشد وضعیت فوتبال کشور هم خوب است. توانمندی فوتبال تهران بسیار بالاست. تیم‌های ملی هم‌چنین وضعی را از سوی همین استان دارند. آقای براتی یک آماری دادند درباره شهر تهران. ۴۰۱ تیم در شهر تهران و ۲۷۱۲ مسابقه در شهر تهران برگزار شده است. اگر به کل استان تعمیم دهیم بسیار بیش‌تر است. این آمار با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست. کدام ورزش یک میلیون نفر را هر هفته به ورزشگاه‌ها می‌کشاند. در ماه مبارک رمضان جدید ۶ میلیون نفر در سالن‌های سراسر کشور هستند.

تاج با اشاره به اینکه فوتبال در تهران نیاز به نظم دارد، افزود: تهران باید فوتبالش ارزان شود. آقای ماجدی باید جلوی این را بگیرند و باید یک برنامه‌ریزی مدونی نسبت به ارزان‌سازی فوتبال داشته باشند. انتظار دیگر از تهران در فوتبال ساحلی است .

تاج در رابطه با درآمد زایی از فوتبال گفت : درآمدزایی از فوتبال در فوتبال توزیع نشده است مگر می شود مسافری را سوار کنید و ۷۰ تا ۸۰ درصد کرایه را نگیرید در فوتبال هم همین است حق پخش ۷۰ % درآمد فوتبال است .

وی با قدردانی از نمایندگان مجلس برای حمایت از تحقق حق پخش تلویزیونی ادامه داد: می‌دانستم AFC به زودی ابلاغ خواهد کرد که باشگاه‌ها باید با مسئولان پخش قرارداد خود را بیاورند. اگر حق پخش را دریافت نکنیم هیچ چیز تغییر نمی کند و وضع مان همین می ماند. درآمد عمده ما از FIFA و AFC است . اگر این درآمد را نگیریم اداره فوتبال سخت است.

وی ادامه داد : ۲ VAR در ایران وجود دارد و یک دستگاه دیگر اضافه خواهد شد تا با ۳ سیستم و ۳ VAR به کار خود ادامه دهیم و امیدوارم این سیستم در ایران بماند .


 

دیدگاهتان را بنویسید

X