آنالیز فنی بازی استقلال و پرسپولیس

دپارتمان آنالیز آی تی فوتبال (آنالیز بازی لیگ های داخلی) :

به گزارش پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال ، بازی جذاب دربی بین استقلال و پرسپولیس با تساوی پرگل به پایان رسید .

استقلال و پرسپولیس با دو چینش متفاوت بازی را شروع کردند.

استقلال با سیستم ۴۳۳ در حمله و ۴۱۴۱ در دفاع در مقابل تیم پرسپولیس با سیستم ۴۴۲ در دفاع و ۴۱۳۲ در حمله قرار گرفت.

در ابتدای بازی و در ۵ دقیقه اول بازی مستقیمی رو از دو تیم شاهد بودیم،پاس های رو به جلو و ضربات کم ریسک در دفاع نشانه این شیوه بازی بود و از دقیقه ۵ ام پرسپولیس با پاس های متوالی پر تعداد ریتم بازی رو در دست گرفت اگرچه اولین موقعیت خطرناک بازی رو استقلال ایجاد کرد که منجرب به یک ضربه کرنر شد.

در ابتدای ۱۵ دقیقه دوم بود که پرسپولیس از طریق ارسال ترابی و ضربه سر گولسیانی روی یک ضربه شروع مجدد به گل رسید.

از این لحظه به بعد تعداد پاس های متوالی پرسپولیس به صورت محسوسی کاهش یافت و استقلال در مقابل فشار پرس خودش رو افزایش داد و با توجه به عقب نشینی کامل ۲ هافبک وسط پرسپولیس یعنی کمال کامیابی نیا و میلاد سرلک گزینه های پاس در ابتدای یک سوم دفاعی استقلال کمتر شد و توپ ها زود تر از اختیار تیم پرسپولیس خارج می شد و به جز موقعیت عالی ترابی که روی یک بازی سرعتی از بازیکنان پرسپولیس بود خطر جدی دیگه ای دروازه استقلال رو تهدید نکرد،اگر چه از سوی دیگه استقلال توپ هایی رو به محوطه جریمه پرسپولیس آورد که در یکی از این صحنه ها ارسلان مطهری نزدیک بود که دروازه پرسپولیس رو تهدید جدی کنه که با بی دقتی ضربه اش بیرون رفت و درست بعد از این فشار و چند موقعیت دیگه تیم استقلال روی یک ضربه کرنر ترکیبی به گل تساوی رسید.

در بخش پایانی نیمه اول بازی متعادل تر شد و هر دو تیم موقعیت هایی بر اساس استفاده از توپ های مستقیم و فضای پشت سر فول بک های دو تیم مخصوصا سمت چپ داشتند که با بی دقتی و عدم حمایت مهاجم از دست رفت.

در ابتدای نیمه دوم پرسپولیس باز هم سعی در کنترل ریتم و حفظ مالکیت خود داشت که تیم استقلال با استفاده از اصل فشردگی بیشتر و شدیدتر نسبت به نیمه اول در هر سمت مورد تهاجم تیم پرسپولیس توپ های بیشتری رو تصاحب کرد و روی یک ضد حمله از سمت راست خط دفاع پرسپولیس و ارسال به مرکز محوطه جریمه ارسلان مطهری توانست گل برتری استقلال رو به ثمر برساند.

انتقال توپ با سرعت بیشتر و بلند برای پرسپولیس هم نتوانست آن طور که باید و شاید موقعیت برای پرسپولیس ایجاد کند.

پانزده دقیقه دوم  هم نیمه دوم مشابه با دقایق ابتدایی نیمه دوم پیش رفت اگرچه فشار تیم استقلال برای گل زنی به صورت چشمگیری کاهش یافت و سعی شد فقط ریتم بازی کند تر شود.در فاز تهاجمی پرسپولیس با توجه به انتقال توپ به نیم فضاها نزدیک دروازه استقلال به علت نبود مهاجم هدف و فشردگی استقلال در یک سوم دفاعی، راه به جایی نبرد تا در این دقایق از تیم پرسپولیس بازی مالکانه غیر موثری را شاهد باشیم.

اما ۱۵ دقیقه پایانی بازی با ارسال هایی که عموما خطر خاصی را روی دروازه استقلال به وجود نمی آورد گذشت تا سر انجام روی یک ضربه کرنر در دقیقه ۸۹ پرسپولیس نشان دهد برای ضربات شروع مجدد و شرکت مدافعان در حملات برنامه ریزی و تمرین داشته است.

در مجموع کیفیت فنی و آمار بازی به جز پاس های پر تعداد تیم پرسپولیس نشان از یک بازی متعادل را داشت و ظاهرا نتیجه تساوی عادلانه ترین حالتی بود که دو تیم میتوانستند انتظارش را داشته باشند.

(منبع : پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام