بهترین گلزن تاریخ جام جهانی زنان

پایان تلخ بهترین گلزن تاریخ جام جهانی زنان

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار بانوان)

به گزارش رسانه آی تی فوتبال ؛ برزیل برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۳ زنان مجبور به پیروزی مقابل جامائیکا بود؛ این تیم اما با تساوی بدون گل متوقف شد تا با ۴ امتیاز پایین تر از فرانسه (۷) و جامائیکا (۴) وداعی تلخ و زودهنگام از مسابقات داشته باشد. این یک لحظه بسیار دردناک برای مارتا، فوق ستاره فوتبال زنان دنیا بود.

او پیش از شروع جام جهانی ۲۰۲۳ زنان اعلام کرده بود که این آخرین جام جهانی‌اش خواهد بود و هم‌تیمی هایش هم قسم شده بودند تا سناریوی آرژانتین و مسی را برای مارتا اجرا کرده و در آخرین جام جهانی، اولین کاپ قهرمانی را به او هدیه دهند. این اتفاق اما رخ نداد و برزیل با نتایج ضعیفی که در دور گروهی گرفت موفق به صعود نشد.

مارتا در پایان بازی با جامائیکا در کنفرانس خبری بعد از بازی نتوانست جلوی اشک های خود را بگیرد و با گریه از دوران ابتدایی فوتبالش تا به امروز صحبت کرد: “زمانی که من فوتبالم را شروع کردم چهره شاخصی در فوتبال زنان وجود نداشت. تلویزیون فوتبال زنان را نشان نمی داد و بازی هایمان خیلی به چشم نمی آمد. اما حالا وقتی در خیابان راه می روم مردم جلویم را می گیرند و می گویند که دخترمان تو را تحسین می کند و می خواهد مثل تو باشد.”

او به مدت دو دهه به عنوان بازیکن حرفه ای در سطح بین المللی توپ زده و با ۱۷ گل زده بهترین گلزنان تاریخ جام های جهانی در بخش مردان و زنان به شمار می رود. او امیدوار بود با قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۳ بزرگترین جای خالی کلکسیون افتخارات خود را پر کند اما تیمش حتی موفق به صعود از مرحله گروهی نیز نشد.


ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

 

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام