به گزارش پایگاه علمی آی تی فوتبال ، قصد داریم در این مقاله شما را با اصول طراحی تمرین در فوتبال آشنا کنیم .

تکرار مهارت بهترین راه برای وادار کردن بازیکنان خود را به انجام بهتر است. دانستن این که که چگونه از بهترین فرصت خود استفاده کنند یک بازیکن خوب هرچه بیشتر تمرین کند بهتر موقعیت سازی می کند و می تواند تصمیم بگیرد.

اکثریت مربیان موفق فوتبال یک ویژگی بسیار مهم را به اشتراک می گذارند. آنها در رویکرد خود برای تمرین برنامه ریزی به شدت سازمان یافته و روش مند هستند. فوتبال یکی از چالش برانگیزترین ورزش ها برای مربیگری است زیرا موقعیت ها، مهارت ها و بازی های مختلف زیادی وجود دارد که باید در طول یک تمرین روی آن کار شود.

داشتن یک طرح تمرین سازمان یافته و ساخت یافته به شما اجازه می دهد تا بیشترین مقدار مواد را در زمان تمرین اختصاص داده شده خود را پوشش دهد. موثرترین ساختار تمرین فوتبال شامل تقسیم زمان به بلوک های آموزشی ساخت یافته است.

در زیر ۷ بلوک آموزش کلیدی را میبینید که  هر یک از شیوه های خود را دارند:

۱-گرم کردن و کشش
۲-بررسی بازی های تیم جدید و / وضعیت
۳-تکنیک های فردی بر اساس موقعیت
۴-تیم های ویژه
۵-کار گروهی
۶-آماده سازی بازی و تیم
۷-خنک کردن

۱-گرم کردن و کشش

شروع تمرین با داشتن یک مربی یا کاپیتان تیم رهبری تیم در فعالیت های گرم کردن. یکی از راه های پا زدن کردن تمرین این است که کل تیم اجرا یک دامان در اطراف میدان، و به دنبال آن تمرینات کشش بدن کامل است.

برای کمک به حضور و غیاب مصرف، تیم کشش در یک دایره بزرگ است. در حالی که تیم کشش دارد، مربیان می توانند حضور داشته باشند، تکنیک کشش درست را انجام دهند و اهداف تمرین روز را تشریح کنند.

۲-بررسی بازی های تیم جدید و / وضعیت

در هنگام معرفی بازی های جدید فوتبال، بهتر است قبل از اینکه تیم شما از نظر روحی و جسمی خسته شده باشد، آنها را نسبت به آغاز تمرین مراقبت کنید. توضیح به تیم خود را چه مدت شما نیاز به انرژی متمرکز خود را برای کمک به کاهش حواس پرتی.

با ارائه یک جدول زمانی به بازیکنان از چه مدت آنها نیاز به تمرکز بر روی یک کار، آنها به طور کلی متعهد تر خواهد شد. بازیکنی که می داند باید به مدت ۱۰ دقیقه روی یک بازی جدید تمرکز کند، به طور کلی از بازیکنی پیشی خواهد گرفت که جدول زمانی به او داده نشد.

در هنگام بررسی یک بازی یا دفاع جدید، ابتدا روی تکالیف خاص تمرکز کنید. توضیح سریع و به دنبال آن اجرا را از طریق با سرعت نیم. در صورت امکان، سعی کنید تنها ۱ بازی را در یک زمان (۲ در اکثر) معرفی کنید. خیلی بهتر است تیمی داشته باشد که بتواند تعداد کمتری از بازی ها را اجرا کند تا تیمی که کار ضعیفی را انجام می دهد که تعداد زیادی بازی را اجرا می کند.

اگر بازی های تیمی جدیدی برای بررسی دارید، این زمان به بهترین وجه صرف تمرینات شرطی کردن می شود. تکمیل تمرینات شرطی سازی به سمت شروع تمرین تیم شما را برای موفقیت در نیمه دوم بازی ها آماده خواهد کرد. بازیکنان باید حتی زمانی که خسته هستند بتوانند فوتبال خوبی بازی کنند.

برای ثبت نام در دوره تربیت آنالیزور حرفه ای فوتبال (طراحی تمرین) فوتبال کلیک نمایید

۳-تکنیک های فردی بر اساس موقعیت

تیم را بر اساس تعداد مربیان موجود به عنوان بسیاری از گروه ها تقسیم کنید. هر گروه باید به گوشه خاصی از میدان برده شود. هنگامی که شما ضربه سوت و می گویند “تکنیک های فردی” بازیکنان باید بلافاصله به گوشه خود را از زمین بدون تردید اجرا کنید.

تیم شما ۱۰ دقیقه از زمان تمرین جامد به دست آورید اگر شما قادر به انتقال بازیکنان خود را از یک بلوک آموزش به بعدی به سرعت. این عمل سرعت انتقال با قوام افزایش خواهد یافت. در طول این بلوک مهم است که به چرخش بازیکنان را از طریق تعدادی از موقعیت متد فوتبال خاص است.

این مربیگری فنی است؛ نیتی گریتی از هر موقعیت نیاز به آموزش. این زمان برای هیجان زده شدن بازیکنان در مورد موقعیت خود است، مطمئن شوید که آنها به وضوح مسئولیت ها و نقش خود را در تیم درک می کنند.

۴-تیم های ویژه

برنامه‌ریزی برای پوشش دادن دو عنصر بازی لگد زدن در هر جلسه

۵-کار گروهی

این بلوک عمل به بازی بخش‌هایی از جرم در برابر بخش‌های دفاعی با استفاده از گروه‌های کوچک اختصاص دارد. به عنوان مثال, the و DL می‌توانند با یکدیگر روی مسدود کردن دویدن و مسدود کردن مسدود کننده عمل کنند. QB, RBs, TE و TE می‌توانند با the و dbs در یک مته در حال عبور کار کنند.

این زمانی است برای به دست آوردن نمایندگان. برای جلوگیری از آسیب, با تمرین با سرعت نیمی از تمرین شروع کنید. بعداً در این فصل, همانطور که بازیکنان شما بر اصول خود تسلط یافته‌اند, می‌توانید این تمرینات را با سرعت کامل با برخورد نور انجام دهید.

۶-آماده سازی بازی و تیم

در طی این بلوک آموزشی، شما می‌خواهید بر روی آماده‌سازی تیم خود برای موقعیت‌های بازی تمرکز کنید. کل تیم تهاجمی در برابر کل دفاع کار خواهد کرد. این بلوک باید برای موارد زیر استفاده شود:

  • تنظیم زمان حملات تهاجمی و دفاعی تان
  • اطمینان حاصل کنید که بازیکنان درک می‌کنند و می‌توانند تکالیف خود را اجرا کنند
  • تیم خود را برای بازی سرعت بازی آماده کنید.

برای ثبت نام در دوره تربیت آنالیزور حرفه ای فوتبال (طراحی تمرین) فوتبال کلیک نمایید

در طی این فصل، از این فرصت برای آماده‌سازی تیم خود برای آنچه که ممکن است در مقابل رقبای پیش رو ببینند استفاده کنید. در طی نیمی از بلوک، تیم دفاع باید سعی کند که به جرم دفاع حریف، توهین کند. در نیمه دوم، جرم باید شبیه به کسانی باشد که دفاع ممکن است عملکرد حریف را پیش‌بینی کند.

از کنار گذاشتن یک بازیکن و درست کردن اشتباهات در طول این بلوک نترسید. یادداشت هایی از متد هایی که می توانند روز بعد اجرا شوند را برای رسیدگی به اشتباهات یا خطاهایی که در طول این بلوک می بینید، انجام دهند.

۷-خنک کردن

بسیاری ازمربیان از دوره‌های سرد و پایین مانند آن‌ها استفاده نمی‌کنند. مهم است که در طول این دوره شدت را کاهش دهید, اما فراموش نکنید که این تمرین فوتبال است. شما می‌توانید یک مسابقه فوتبال با سرعت متوسط داشته باشید که در آن شما با سرعت در برابر هیچ‌کس بازی می‌کنید. به این ترتیب دوره‌های بیشتری را با بازیکنان خود تکرار می‌کنید و می‌تواند هم ترازی و یا دیگر اشتباه‌ات را اصلاح کند. هم چنین بازیکنان شما به احتمال زیاد ترجیح می‌دهند که از طریق حرکات ورزشی به عنوان مخالف دویدن استفاده کنند.

نترسید که یک بازیکن را کنار بگذارید و اشتباهات درست را در طول این بلوک انجام داده باشید. یادداشت هایی از متد هایی که می توانند روز بعد اجرا شوند را برای رسیدگی به اشتباهات یا خطاهایی که در طول این بلوک می بینید بسازید.

برای ثبت نام در دوره تربیت آنالیزور حرفه ای فوتبال (طراحی تمرین) فوتبال کلیک نمایید

(منبع : کیش تک)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام