هوادار معروف پرسپولیس سر از فرانسه درآورد

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار ایران) :

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ،نام «موسی سلامت» برای اهالی فوتبال ناآشنا نیست. او پای ثابت حضور در ورزشگاه است و کری‌خوانی‌هایش با طرفداران استقلال دیدنی است. کری‌خوانی‌هایی که همراه با احترام بوده و همیشه حرمت بزرگان و پیشکسوتان ورزش را نگه خواهد داشت. او ورزشگاه و زمین فوتبال را جایی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌داند و همیشه با عکس شهدا در کنار زمین و برای بازی تیم محبوبش حضور دارد.

در صحبت‌هایی این جانباز پرافتخار هشت سال دفاع مقدس، همیشه یاد شهدا وجود دارد و دنبال راهی است تا رشادت‌های همرزمانش را به نسل جدید انتقال دهد، همرزمانی که بهترین روزهای زندگی خود را با آنان سپری کرده است. اخلاق‌مدار است و از کری‌خوانی‌های امروزی گلایه دارد. او می‌گوید: حرمت‌ها باید حفظ شود و کری‌خوانی باید در فضای احترام باشد.

 

 

وی چندی پیش اظهار داشت: رزمندگان در زمان کری‌خوانی حرمت یکدیگر را نگه می‌داشتند، اما یک رزمنده که طرفدار تیم استقلال بود، برخی مواقع به سمت تخریب و کری‌خوانی تند می‌رفت و من مدتی با او قهر بودم تا اینکه یک روز از پشت سنگر، سر و صدایی بلند شد. بیرون رفتم دیدم شماری عراقی توسط این رزمنده اسیر شدند. وی اسیران را مجبور به کری‌خوانی برای پرسپولیسی‌ها کرد که موجب خنده همه نفرات حاضر در خط شد. بعد از آن با هم آشتی کردیم و مدت‌ها با هم دوست بودیم.

عمو موسی باور دارد فوتبال می‌تواند جایی برای ترویج ارزش‌های اسلامی و دینی باشد لذا همیشه در تلاش است تا بتواند در دیدارهای مهم پرسپولیس و تیم ملی در کنار زمین باشد. وی در این خصوص گفت:‌ شهدا دِین زیادی به گردن کشور و مردم ایران دارند و نباید به فراموشی سپرده شوند. رزمندگان و جانبازان اکنون یادگاران جبهه‌ها هستند و باید از آنان در جهت ترویج فرهنگ انقلابی و شهادت برای نسلِ جدید استفاده شود. نسل کنونی با قهرمانان واقعی باید آشنا شوند تا رسم و مرام پهلوانی در کشور بیش پیش گسترش یابد. من به شخصه تمام تلاشم را برای این کار انجام خواهم داد تا سهمی در آشنایی نسل جدید با ایثارگران و شهدا داشته باشم.

حضور چند دهه‌ای موسی سلامت موجب شده تا شبکه فرانس ۲۴ مستندی از وی تهیه و منتشر کند.


ارتباط با ما :

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@

 اینستاگرام   itfootball.ir

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام