واکنش دپارتمان داوران به آسیب دیدن ساپینتو

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (اخبار ایران) :

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال ،غلامرضا سلیمانی درباره اینکه در دیدار تیم‌های تراکتور و سپاهان از هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال ایران، محمدرضا ساکت مدیرعامل سپاهان با لب تاپ وارد اتاق داوران شده تا به آنها در مورد اعلام نکردن پنالتی اعتراض کند، اظهار داشت: کار درستی صورت نگرفته و هیچ جای دنیا چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. باید داوران آن‌قدر امنیت داشته باشند که نه تنها مدیرعامل باشگاه سپاهان بلکه افراد بی‌طرف و غیرمرتبط وارد اتفاق داوران نشوند. همیشه باید مأمور امنیتی مقابل اتاق داوران باشند تا حریم آنها حفظ شود و بدون نگرانی به کارشان بپردازند تا تمرکزشان را از دست ندهند. در این بازی باید ناظر مسابقه نظارت می‌کرد که مدیرعامل بشگاه سپاهان را قانع می‌کرد درست نیست بخواهند وارد اتاق داوران شود.

 

 

مسئول برگزاری مسابقه ناظر بازی است

وی در مورد اینکه اگر جریمه‌ای وجود داشته باشد باید برای چه کسانی باشد، گفت: قاعدتاً اگر سازمان لیگ بخواهد می‌تواند پیگیر موضوع ورود مدیرعامل سپاهان به اتاق داوران باشد. کنترل رختکن تیم‌ها، راهرو و تونل، اتاق داوران و داخل زمین، همه دست ناظر بازی است چون مسئول برگزاری مسابقه محسوب می‌شود و این اختیارات در دست ناظر داوری نیست. جلال مرادی ناظر بازی بوده و با توجه به اینکه ورود مدیرعامل باشگاه سپاهان به اتاق داوران رسانه‌ای شده، مرادی باید این موضوع را گزارش کند تا نسبت به قوانین در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

عملکرد داوران خوب بوده است

مسئول اجرایی دپارتمان داوران درباره قضاوت‌هایی که در هفته بیست و پنجم لیگ برتر صورت گرفت، عنوان کرد: ۲۰۰ بازی تا اینجای فصل برگزار شده که اگر بخواهیم نورم استاندارد آن را در نظر بگیریم، عملکرد داوران با توجه به امکاناتی که داشته‌اند خوب بوده است. نمی‌توانیم بگوییم ضعیف بوده است. یک اتفاقاتی در بازی‌ها می‌افتد که داور همان لحظه نمی‌تواند تصمیم بگیرد. فقط می‌توان با سیستم کمک داور ویدئویی این کار را انجام داد. داوران VAR هم با چندین دوربین و مشاهده دقیق صحنه‌هایی که در بازی‌ها رخ می‌دهد به صورت شورایی نظر می‌دهند. اگر صحنه‌هایی را که نیاز به کمک داور ویدئویی دارد را قلم بگیریم داوران ما از خوب بالاتر هستند. بازی پرفشار و سخت تراکتور و سپاهان، تنها دو صحنه مشکوک داشت و آن هم بدون تجهیزات و امکانات، اگر بخواهیم این موارد را در نظر نگیریم تیم داوری عملکرد خوبی داشت و نمره قبولی می‌گیرد.

کمیته انضباطی جرائم لازم را درباره میزبان در نظر بگیرد

سلیمانی در واکنش به یرتاب بطری آب به سرمربی استقلال و آسیبی که ریکاردو ساپینتو دید، تصریح کرد: قطعاً این صحنه از چشم ناظر بازی که رئیس برگزاری مسابقه است دور نمانده و گزارش لازم از سوی رئیس بازی ارائه می‌شود تا با تیم میزبان برخورد شود. بطری از جایگاه ویژه پرت شده و افرادی باید آنجا حضور داشته باشند که مسئول پذیر باشند. آنجا باید افرادی قرار بگیرند که مسئولیت پذیر باشند و کنترل شده در این قسمت ورزشگاه بنشینند. حتی اگر از سوی تماشاگران پرتاب شود باید گزارش شود تا سازمان لیگ و کمیته انضباطی جرائم لازم را درباره میزبان در نظر بگیرند.

 


ارتباط با ما :

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@

 اینستاگرام   itfootball.ir

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام