به گزارش پایگاه علمی آی تی فوتبال ، در سال های اخیر فوتبال جهان با فعالیتی به نام ترانسفر آشنا شده است . قصد داریم توضیح کوتاهی در مورد این فعالیت به شما بدهیم .

در فوتبال حرفه ای، نقل و انتقال اقدامی است که هر زمان که بازیکن تحت قرارداد بین باشگاه ها جابجا می شود انجام می شود. این به انتقال ثبت نام یک بازیکن از یک باشگاه فوتبال به باشگاه دیگر اشاره دارد. به طور کلی، بازیکنان فقط در طول یک پنجره نقل و انتقالات و طبق قوانین تعیین شده توسط یک نهاد حاکم (تامین الزامات فیفا، نهادهای قاره ای و ملی تنظیم کننده خرید و فروش باشگاه ها) امکان پذیر است. هزینه انتقال توافقی، غرامت مالی توافق شده ای است که از یک باشگاه علاقه مند به باشگاهی که حقوق بازی قراردادی انحصاری بازیکن را در اختیار دارد، پرداخت می شود. وقتی بازیکنی از باشگاهی به باشگاه دیگر نقل مکان می‌کند، قرارداد قدیمی او فسخ می‌شود در حالی که بازیکن و باشگاه مقصد جدید هر دو در مورد شرایط قرارداد جدید مذاکره می‌کنند (یا قبلاً روی شرایط شخصی به توافق رسیده‌اند). به این ترتیب، هزینه انتقال به عنوان غرامت مالی (پرداخت به باشگاهی که حقوق بازی موجود را دارد) برای فسخ زودهنگام توافق شده دوجانبه قرارداد یک بازیکن حرفه ای فوتبال عمل می کند. هزینه های انتقال بستگی به توانایی های فعلی فوتبالی بازیکن، پتانسیل آینده، مدت قرارداد موجود، میزان حقوق بدهی آینده (در مدت باقی مانده از قرارداد موجود) و تمایل باشگاه ها برای توافق بر سر تعادل اقتصادی از طریق عرضه و تقاضا دارد.

انتقال در فدراسیون فوتبال به طور قابل توجهی با تجارت در ورزش های آمریکایی، کانادایی و استرالیایی متفاوت است، جایی که تیم ها اساسا قراردادهای بازیکنان موجود را مبادله می کنند. با این حال، پول نقد یا تعهد قرارداد می تواند به جای یا با بازیکنی مانند لیگ برتر بیسبال و لیگ ملی فوتبال برای کاهش سقف حقوق و سایر نگرانی های مالی استفاده شود. با این حال، در برخی موارد غیرمعمول، نقل و انتقالات می‌تواند مانند معاملات بازیکن عمل کند، زیرا تیم‌ها می‌توانند بازیکن دیگری را در تیم خود به عنوان بخشی از غرامت در قالب معاملات مبادله پیشنهاد دهند تا غرامت مالی هزینه انتقال را کاهش دهند. .

طبق اعلام فیفا، از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۸، ۱۵۰۴۹ نقل و انتقالات بین المللی بازیکنان مرد با هزینه کل ۷٫۱ میلیارد دلار و ۵۷۷ نقل و انتقال بین المللی بازیکنان زن به مبلغ ۴۹۳۲۳۵ دلار آمریکا انجام شده است. بیشتر فعالیت های نقل و انتقالات در طول پنجره نقل و انتقالات تابستانی اروپا (پنجره پیش فصل اروپا) انجام می شود، که بین ۱ ژانویه و ۳۱ اوت هر سال معین (با احتساب هر دو تاریخ)، با تغییرات جزئی در تاریخ شروع و پایان، همپوشانی دارد. برای هر لیگ داخلی مربوطه. نقل و انتقالات برجسته نیز در طول پنجره نقل و انتقالات زمستانی اروپا از ۱ تا ۳۱ ژانویه رخ می دهد. مهم‌تر از همه، تاریخ‌های مهلت نقل و انتقالات پنجره‌های نقل و انتقالات، صرفاً به حوزه قضایی کشور باشگاه خریدار بستگی دارد تا ثبت نام بازیکنان تازه انتقال‌یافته را با موفقیت انجام دهد (باشگاه‌های فوتبال در سراسر جهان ممکن است با فروش حقوق بازی هر بازیکن قراردادی موافقت کنند. در هر زمان به باشگاه دیگری که پنجره نقل و انتقالات کشورش هنوز باز است، علاوه بر این، می توان در هر زمانی خارج از پنجره های نقل و انتقالات تعیین شده، بازیکنان آزاد امضا کرد.

روزهای اولیه نقل و انتقالات:

مفهوم انتقال فوتبال برای اولین بار در انگلستان پس از اینکه اتحادیه فوتبال (FA) پس از سال ۱۸۸۵ ثبت نام بازیکن را معرفی کرد، به وجود آمد. قبل از آن، یک بازیکن می توانست با انجام یک یا چند مسابقه برای هر باشگاه فوتبال موافقت کند. پس از اینکه اتحادیه فوتبال اتحادیه فوتبال حرفه ای بودن را در سال ۱۸۸۵ به رسمیت شناخت، به دنبال کنترل بازیکنان حرفه ای با معرفی یک سیستم ثبت نام بازیکنان بود. بازیکنان باید هر فصل در یک باشگاه ثبت نام می کردند، حتی اگر او در همان باشگاه فصل قبل باقی می ماند. یک بازیکن تا زمانی که برای آن فصل ثبت نام نکرده بود، اجازه بازی نداشت. هنگامی که یک بازیکن در یک باشگاه ثبت نام کرد، اجازه نداشت در همان فصل بدون اجازه فدراسیون فوتبال و باشگاهی که ثبت نام کرده بود، در باشگاه دیگری ثبت نام کند یا در آن بازی کند. با این حال، بازیکنان قبل از شروع هر فصل آزاد بودند که به باشگاه دیگری بپیوندند، حتی اگر باشگاه سابق آنها بخواهد آنها را حفظ کند.

مدتی پس از تشکیل لیگ فوتبال در سال ۱۸۸۸، لیگ فوتبال تصمیم گرفت سیستم حفظ و انتقال را معرفی کند، که باشگاه ها را از جذب بازیکنان سایر باشگاه ها محدود می کرد، در نتیجه از دست دادن بازیکنان خود توسط باشگاه ها جلوگیری می کرد و از تحت سلطه لیگ جلوگیری می کرد. تعداد انگشت شماری. از باشگاه های ثروتمند از شروع فصل ۹۴-۱۸۹۳ به بعد، زمانی که بازیکنی در یک باشگاه لیگ فوتبال ثبت نام می کرد، بدون اجازه باشگاهی که در آن ثبت نام کرده بود، حتی در فصول بعدی نمی توانست در هیچ باشگاه دیگری ثبت نام کند. حتی اگر قرارداد سالانه بازیکن با باشگاهی که ثبت نام آنها را انجام می دهد، پس از انقضای آن تمدید نشده باشد، اعمال می شود. باشگاه موظف به بازی دادن به آنها نبود و بدون قرارداد، بازیکن حق دریافت دستمزد را نداشت. با این وجود، اگر باشگاه از انتشار ثبت نام خود امتناع می کرد، این بازیکن نمی توانست برای هیچ باشگاه لیگ فوتبال دیگری بازی کند. باشگاه های لیگ فوتبال به زودی شروع به درخواست و دریافت هزینه انتقال از سایر باشگاه های لیگ فوتبال به عنوان در نظر گرفتن موافقت با آزادسازی یا انتقال ثبت نام بازیکن کردند.

برای ثبت نام دوره ایجنت نقل و انتقال بازیکن فوتبال کلیک نمایید

در سال ۱۹۱۲، چارلز ساتکلیف به ایجاد قانونی بودن این سیستم نگهداری و انتقال کمک کرد، زمانی که او با موفقیت به نمایندگی از باشگاه خود استون ویلا در طول پرونده Kingaby اقدام کرد.هربرت کینگابی، بازیکن سابق ویلا، به دلیل ممانعت از بازی او، علیه باشگاه پیگرد قانونی کرده بود. با این حال، استراتژی اشتباهی که توسط وکیل کینگابی دنبال شد، منجر به رد شکایت شد. در انگلستان، بعد از تصمیم دادگاه عالی در سال ۱۹۶۳ در بازی ایستهام و نیوکاسل یونایتد که غیرمنطقی بود، جنبه «حفظ» سیستم حذف شد.

(منبع : سایت ipcce)

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه
X

فرم ثبت نام