فوتسال چیست؟

دپارتمان خبری آی تی فوتبال (مقاله آموزشی)

به گزارش پایگاه خبری آی تی فوتبال : در رابطه با ورزش فوتسال می توان ۳ تعریف را به طور خلاصه بیان کرد که در ادامه خواهیم خواند :

فوتسال آی تی فوتبال

۱ – به ورزش درون سالن گفته می شود .

۲ – فوتسال یک ورزش تیمی و بسیار مهیج است که یک تیم ۵ نفره را تشکیل می دهد .

۳ – فوتسال ورزشی با توپ شبیه فوتبال که در محوطه ی کوچک تر به خاطر فضای کمتر دارای تحرک بیشتر است. فوتسال به دلیل تحرک بیشتر  نوعی فوتبال سرعتی است با پیش نیازهای اختصاصی از جمله تکنیکهای پایه، تاکتیک ها، چرخشها که زیر مجموعه سیستم بازی  است.

انواع سیستمهای دفاعی که یا براساس حمله حریف  یا دفاع واحدی که برای مقابله با انواع سیستم حمله اتخاذ می گردد که مبتنی بر دفاع از فضاست.

فوتسال در لغت معنی چیست ؟

این رقابت‌ها در زمینی به ابعاد زمین هندبال، در محل‌های سرپوشیده یا در محل باز و بدون دیوار و حصار انجام می‌گیرد. فوتسال (FUTSAL)، واژه بین‌المللی برای این رشته ورزشی است. این واژه برگرفته از لغات اسپانیایی Fútbol به معنای فوتبال و SALA – به معنی درونی یا درون سالن – است.

دلایل شکل گیری این رشته ورزشی چیست ؟

دلیل شکل گیری این رشته ورزشی وجود بازیکنان با تعداد پنج نفر در فضای محدود  و سر پوشیده است . منشأ شکل گیری این رشته ورزشی به سال ۱۹۳۰ بر می گردد.

این ورزش در دو تایم ۲۰ دقیقه بر گزار می شود و ۱۵ دقیقه بین دو نیمه استراحت دارد .

در مقاله بعدی در رابطه با تاریخچه این رشته و علت به وجود آمدن فوتسال مطالبی را در اختیار خوانندگان گرامی قرار خواهم داد .


ارتباط با ما :

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام