آنالیز بازی رده بندی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

دپارتمان آنالیز آی تی فوتبال (آنالیز بازی های ملی) :

به گزارش پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال، در آنالیز بازی رده بندی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تیم مراکش با تمام شایستگی ها و همینطور تیم کرواسی، از فینال بازماندند و اما یک بازی فنی و پر تاکتیک را داشتیم.

نیمه اول

۱۵ دقیقه اول

با فشارهای تیم کرواسی از سمت چپ آغاز شد که نتیجه ی آن یک کرنر نصیب تیم کرواسی شد. مرکاش با هر بار صاحب توپ شدن، بازی سازی از عقب انجام میدادند تا کرواسی را از دفاع خارج کنند. کرواسی برای جلوگیری از بازی سازی تیم مراکش به پرس روی آورد. اما از نقطه قوت های تیم مراکش خارج شدن از پرس و انتقال های مثبت بود. کرواسی عمق تیم کرواسی که نقطه ضعف این تیم بود هدف قرار داده بود که به یک ضربه آزاد و یک گل به واسطه ی آن دست پیدا کردند. اما مراکش هم به همین شکل به گل مساوی با اولین حمله بعداز دریافت دست پیدا می کند. مدریچ آزاد بازی می کرد تا با حفظ توپ به عمق مراکش بزنند. در بازی فشرده مراکش در عمق دفاع بسیار آسیب پذیر نشان میداد.

۱۵ دقیقه دوم

کرواسی بازی را به سمت پچ می برد تا با فشردگی به موقعیت دست پیدا کند. مراکش هم سمت راست را در دستور کار برای حمله قرار داده بود. کرواسی عقبتر کشید تا بتواند ضد حملات بیشتری را ترتیب دهد. تاکتیک دیگر کرواسی در این زمان استفاده از حفظ توپ میانه ی زمین بود. مراکش هم سعی در سرعت دادن به انتقال ها داشتند و با ۷ تا ۸ پاس به یک سوم هجومی میرسند. در دقیقه ۲۳ با نفوذ در عمق به موقعیت های بیشتری را دست پیدا کرد. یعنی نقطه ضعف مراکش در منطقه ۱۷. مراکش هم با بازی ترکیبی و ایجاد مثلث سعی در بازی سازی داشتند که موفق هم بودند.

۱۵ دقیقه سوم

در این ۱۵ دقیقه تیم مراکش از بازی ترکیبی در کانال چپ استفاده می کرد که به موقعیت گل هم رسیدند. کرواسی هم کاملا Low Block کرد تا نتیجه را در نیمه اول حفظ کند. آزاد بازی کردن مدریج باعث شد بازیکن مارک شده خود را از بازی خارج کند. کرواسی چون مراکش پرس نمی کرد و به حفظ توپ خودش نزدیکتر به دروازه مراکش انجام بده و با فشرده کردن بازی در دقیقه ۴۱ با استفاده از نقطه ضعف مراکش در نیم فضاها به گل دوم برسد.

آنالیز بازی رده بندی جام جهانی 2022 قطر

آنالیز بازی رده بندی جام جهانی 2022 قطر

نیمه دوم

۱۵ دقیقه اول

کرواسی به مالکیت توپ خود ادامه داد با این تفاوت که مدریج در ایجاد شکل لوزی مخصوصا در انتقال از عقب نقش زیادی داشت. دفاع فشرده کرواسی بسیار اصولی و منطقی بود تا هم نتیجه را حفظ کند و هم به ضد حمله در نیمه ی دوم ها در تمامی بازی ها ادامه دهد. حتی تعویض ها هم بر همین اساس انجام شد. مراکش هم بیشتر سعی در بازی ترکیبی داشت تا بتواند به موقعیت گل دست پیدا کند اما از نقطه ضعف خود غافل مانده بود.

۱۵ دقیقه دوم

دفاع ضد حمله کرواسی و بازی ترکیبی های مراکش همچان ادامه داشت. موضوعی که مراکش را به چالش جدید دعوت کرد مصدومیت های بازیکنان این تیم به دلیل پایین بودن ظرفیت پایین جسمانی تا این سطح از رقابت اشاره کرد. سرعت بازی در این ۱۵ دقیقه به دلیل مصدومیت ها و تعویض های زیاد هر دو تیم بسیار کم شد. با نفرات جدید برای مراکش پرسینگ در دستور کار قرار گرفت اما به مشکلات جدیدی از این تیم برخوردیم. اولین مشکل مهارت تیم کرواسی در انتقال و خارج شدن از پرس بود. با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی مستقیم و انتقال های سریع از مراکش و دیفنز لاین بالا بیشتر دیده میشد. کرواسی هم از بالا بازی کردن مراکش برای ضد حملات سود بیشتری می برد.

۱۵ دقیقه سوم

پرس های مراکش با برتری عددی بالا انجام می شد. اما این خود مشکل جدید به وجود آورده بود: خالی شدن فضا ها در زمان تجمع برای فشرده کردن بازی (پرسینگ). کرواسی هم با پاس سریع از آن منطقه خارج میشد. در اواخر بازی کرواسی سرعت بازی را برای حفظ نتیجه کمتر کرد.

آنالیز بازی رده بندی جام جهانی 2022 قطر

آمار کامل بازی

آنالیز بازی رده بندی جام جهانی 2022 قطر

(منبع : پایگاه آنالیزور آی تی فوتبال)

آنالیزور: میلاد بابائی

ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

شبکه های اجتماعی آی تی فوتبال :

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir  

آپارات itfootball

فوتبالبیس - طرح یادگیری فوتبال پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

فرم ثبت نام